GRY
 
 

Wzmacniający Pakiet Jesienny - warsztaty

20.11.2011, godz.14.00 (w warszawskim KINO.LAB) Fundacja Generator zaprasza na film „Kuki wraca”, który opowiada o małym, rezolutnym misiu w drodze do domu. Po filmie odbędą się warsztaty tworzenia zabawek z niczego.

wydarzenia, KINO.LAB
„Kuki wraca”, reż. Jan Sverak  / film z polskim lektorem
czas trwania: 95 min
gatunek: familijny
produkcja: Czechy, 2010
nagrody: 2010 – MFF w Karlowych Warach, Specjalna Nagroda Jury
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ePelcaQOEaE&feature=player_embedded

Gdy sześcioletni astmatyk Ondra zostaje pozbawiony ukochanego zakurzonego misia Kuki, zaczyna modlić się o bezpieczny powrót futrzanego przyjaciela. Wkrótce na drugim końcu miasta, na chwilę przed zgnieceniem przez maszynę na wysypisku śmieci, Kuki ożywa. Udaje mu się zbiec do tajemniczego lasu. Naiwny przytulak Kuki sam nie poradzi sobie wśród złowrogich stworów leśnych. Wtedy poznaje leśnego przyjaciela imieniem Hergot. Hergot jest strażnikiem lasu, ale sam też ma wrogów. [stopklatka.pl]

Czy uda mu się powrócić do domu? Jakie przygody czekają go po drodze? Najnowszy film Jana Sveraka („Butelki zwrotne”) – „Kuki wraca”  to fantastyczna przygoda, nie tylko dla dzieci.

Po filmie, coś dla dużych i małych – warsztaty tworzenia zabawek z niczego.


Żeby dobrze się bawić wystarczy odrobina wyobraźni i trochę „śmieci”. Lalka ze szmatki, samochód z pudełka, robot ze kubeczka. Wszystko zależy od nas. Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. Spróbujemy stworzyć zabawki z rzeczy, które zwykle lądują na śmietniku. Takie zabawki mają wiele zalet, są jedyne w swoim rodzaju, całokształt zależy wyłącznie od nas, są dziełem i już samo tworzenie jest zabawą. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Czapi Trzepizur, w tym wypadku córka krawcowej i prawnuczka zbieraczki takich cudeniek do tworzenia. Ma ona nadzieję, że czegoś nauczy się od Was.

Agnieszka Czapi Trzepizur – aktorka, wokalistka, plastyk. Przez 9 lat współpracowała na scenie i w eterze z kabaretem „Długi”. Ma za sobą doświadczenia teatralne oraz muzyczne. Zajmuje się rękodziełem w szerokim zakresie. Prowadzi zajęcia plastyczne i teatralne z dziećmi. Współtworzyła Kids Zone na Open’er Festiwal 2010.

Bilety:

seans + panel + warsztat 30 zł (dla dzieci 10 zł)
Bilety do nabycia w kasach CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztat: kino@kinoterapia.pl
Więcej na stronie: www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl

Projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj