Wzrasta liczba zakażeń w CZD
fot. Adobe Stock

W Centrum Zdrowia Dziecka szaleje koronawirus, wstrzymane przyjęcia na 2 oddziały

W zeszłym tygodniu w Centrum Zdrowia Dziecka pracowała tylko jedna sala operacyjna na dziesięć. Obecnie zainfekowanych jest już 26 pracowników. Wstrzymano przyjęcia na dwa oddziały.
Ewa Janczak-Cwil
Wzrasta liczba zakażeń w CZD
fot. Adobe Stock
Dzisiaj rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka Katarzyna Gardzińska poinformowała, że już wszystkie sale operacyjne działają, więc możliwe są nie tylko zabiegi ratujące życie. Niestety nadal nie odbywają się przyjęcia na Oddział Neonatologii i Oddział Neurologii. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pod koniec tego tygodnia mają zostać otwarte. W trakcie badań na obecność koronawirusa jest personel Oddziału Intensywnej Terapii II.

Personel na kwarantannie

W porównaniu z zeszłym tygodniem wzrasta liczba zakażonych pracowników CZD i przebywających na kwarantannie. W zeszłym tygodniu zakażonych było sześciu pracowników, teraz liczba ta wynosi 26 i aż 100 osób personelu CZD przebywa na kwarantannie. Zakażeni są też wśród pacjentów, jednak ich liczba nie została podana do publicznej wiadomości. Sytuacja w placówce zmienia się z dnia na dzień, na szczęście Oddział Onkologiczny, jak dotąd, pracuje normalnie.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

Liczba zakażonych rośnie w całym kraju

Nie tylko w Centrum Zdrowia Dziecka odnotowuje się coraz większej zakażeń. Dzisiaj okazało się, że ostatniej doby padły kolejne rekordy – zakażonych (6526) i zmarłych (116) z powodu COVID-19. Są już zapowiedzi, że kolejne regiony Polski staną się tzw. czerwonymi strefami, gdzie zaczną obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Nie wykluczone, że czerwoną strefą stanie się też Warszawa, na której terenie znajduje się Centrum Zdrowia Dziecka – szpital, który jest najnowocześniejszym ośrodkiem leczniczym dla dzieci w naszym kraju. Prowadzi działalność leczniczą, naukową i jest jednocześnie pomnikiem dzieci, ofiar II Wojny Światowej.

Jeśli koronawirus w CZD będzie się dalej rozprzestrzeniał, może się okazać, że nie wszystkie dzieci będą mogły na czas otrzymać niezbędną pomoc...

Źródło: tvn24.pl

Sprawdź także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy