GRY
 
 

Wzruszające, jak ten chłopiec pomógł swojej mamie, kiedy tego najbardziej potrzebowała

Niewiarygodne, jak nasze dzieci potrafią wyczuć emocje rodziców! Ten 2-latek pomógł mamie w najtrudniejszym momencie. Trzymał ją za rękę przez całą drogę do domu – 22 minuty jazdy.

LoveThatMatters
fot. LoveThatMatters courtesy of S. Cope
"Jestem pielęgniarką. Pracuję na nocne zmiany. To nie jest proste – zajmuję się pacjentami w krytycznym stanie i pomagam ludziom, całkiem obcym, dojść do siebie po bardzo poważnych operacjach. Jestem przy nich po ciężkich wypadkach i trzymam za rękę, gdy słyszą śmiertelną diagnozę. Pocieszam ich rodziny, jestem, gdy mnie potrzebują" - opowiada mama małego Parkera.  

Jako pielęgniarka ta mama nie tylko pomaga najbardziej potrzebującym, ale też wyrzeka się czasu spędzonego ze swoim 2,5-letnim synkiem. Często nie ma jej w domu w nocy i ma z tego powodu wyrzuty sumienia:

"Zazwyczaj tłumaczę sobie, dlaczego robię to, co robię, ale są czasami takie dni, że chciałabym być w 100 proc. tylko dla mojego dziecka. Czuję się winna, że posyłam go do przedszkola 5 dni w tygodniu po to, żebym ja mogła się realizować zawodowo". 

Mój synek to 110 proc. czystej miłości

Któregoś razu, po wyjątkowo ciężkim i stresującym dniu ta mama czuła się naprawdę wyczerpana. Po pracy pojechała odebrać swojego synka z przedszkola. Mały Parker jest bardzo wrażliwy i czuły na emocje innych ludzi. "On jest dla mnie wielką inspiracją. Mój chłopczyk jest czystą miłością. Bardzo lubi ludzi i zawsze przytula się, jeśli widzi, że ktoś jest smutny" - opowiada jego mama.

Tego dnia, kiedy mama przypinała go w foteliku samochodowym, jej synek wyczuł, że jest bardzo smutna i potrzebuje wsparcia. Kiedy odwróciła się i zapytała, czy jest gotowy do drogi, wyciągnął rączkę i zapytał "Mamo, ręka? Potrzymać?".

“Wzięłam go za rękę, a on ścisnął mnie mocno i trzymał przez całą drogę do domu. Nie puścił mnie przez 22 minuty jazdy" – opowiada wzruszona mama.  

Pomimo młodego wieku, Parker był wielkim wsparciem dla swojej mamy. Zrobił to tak, jak umiał. Właśnie w tym momencie, kiedy tego najbardziej potrzebowała.

Czytaj też:
Redakcja poleca: Emocje pod kontrolą: jak to zrobić? Pytamy Dorotę Zawadzką [WIDEO]
Rzuca się na ziemię i wrzeszczy? Jeśli ma 2 lata, to nic dziwnego. Jeśli jest starsze, pora działać! Zobacz nasz film i posłuchaj Doroty Zawadzkiej, która wyjaśnia jak pomóc dziecku kontrolować silne emocje.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci