mama przytula wcześniaka wideo
fot. kadr z Facebook.com

Tak rodzi się miłość: mama przytula po raz pierwszy wcześniaka

Przytulanie wcześniaków ma moc terapeutyczną, ale na tym filmie widzimy coś niezwykłego: moment narodzin matczynej miłości. Przekonajcie się sami, że obok tego obrazu nie sposób przejść obojętnie.
Karolina Stępniewska
mama przytula wcześniaka wideo
fot. kadr z Facebook.com
Love That Matters to portal internetowy, którego misją jest szerzenie inspirujących historii i dobrych wiadomości. I tak właśnie było w przypadku tego poruszającego filmu zamieszczonego na profilu internetowym Love That Matters – oto wideo, na którym mama przytula po raz pierwszy swoje przedwcześnie urodzone dziecko, a my stajemy się świadkami rodzącej się miłości. Ten film ogląda się ze wstrzymanym oddechem!
 
"The Exact Moment She Fell Completely In Love With Him

"This is a video of the first time Jessica held her 10 week premature baby, Hugo. After being delivered by c-section he was quickly whisked away to the NICU to be evaluated. Jessica was only briefly able to see him as she needed to recover as well. It wasn't until almost 60 hours later that Jessica was finally able to hold her baby boy for the first time.I took this video hoping to catch a moment, never did I anticipate seeing the exact moment that she fell completely in love with him. The bond between Mother and Son immediately solidified. I hope that this video can show people that Love is the most important thing in anyone's life. Without it we will simply exist, when the goal is to live." <3 A Love What Matters Original Video#LoveWhatMatters

Posted by Love What Matters on 16 luty 2016


Z komentarza pod wideo dowiadujemy się więcej o tej chwili: 

"To jest film, na którym Jessica po raz pierwszy przytula swojego syna Hugona, urodzonego o 10 tygodni za wcześnie. 

Po cesarskim cięciu chłopiec został szybko przewieziony na oddział intensywnej terapii noworodka. Jessica widziała go tylko przez chwilę, bo sama też musiała wydobrzeć. Dopiero prawie 60 godzin później Jessice udało się nareszcie przytulić synka po raz pierwszy. 

Nagrałam ten filmik mając nadzieję, że uchwycę ważny moment, ale nie spodziewałam się nawet, że będzie to dokładnie ta chwila, w której mama kompletnie zakochuje się w swoim dziecku. Więź między mamą a dzieckiem, która w jednym momencie staje się nienaruszalna. 

Mam nadzieję, że ten film pokaże wszystkim, że miłość to najważniejsza rzecz w życiu każdego człowieka. Bez niej będziemy tylko egzystować, a naszym celem jest żyć".

Skóra do skóry

Wiemy już, że kontakt "skóra do skóry" jest nie do przecenienia dla tworzenia się więzi między mamą a dzieckiem. Najczęściej chodzi o moment tuż po urodzeniu dziecka, kiedy kładzie się noworodka na piersi mamy, jeszcze przed zabraniem go do ważenia i badania. W przypadku Hugona i jego mamy ważny był jednak czas – przecież chłopiec urodził się w 30 tygodniu ciąży! To dlatego Jessica mogła po raz pierwszy wziąć w ramiona swoje dziecko dopiero 60 godzin po porodzie. 
Redakcja poleca: Otwarcie Emostrefy w Centrum Zdrowia Dziecka – obejrzyj film
Wcześniak albo chore dziecko potrzebuje w szpitalu nie tylko leczenia, ale i bliskości rodziców. Emostrefa ułatwia kangurowanie wcześniaka, umożliwia rodzicom komfortowy odpoczynek i pozwala im na bliskość z dzieckiem. Zobacz, jak wygląda!

Kangurowanie

W terapii wcześniaków bardzo ważne jest kangurowanie, czyli właśnie kontakt "skóra do skóry". Neonatolodzy odkryli, że kontakt z ciałem rodzica pomaga wcześniakowi wyrównać oddech, utrzymać stałą ciepłotę ciała, szybciej rosnąć i przybierać na wadze. 
 

"This is a video of the first time Jessica held her 10 week premature baby, Hugo. After being delivered by c-section...

Posted by Love What Matters on 16 luty 2016

A czy wy pamiętacie moment, w którym narodziła się wasza miłość do dziecka?

Przeczytaj też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy