Płaczące niemowlę
fot. Аlаin Lеrоux - YouTube

Czy wiesz dlaczego to dziecko płacze? Obejrzyj poruszający film

Niemowlęta płaczą z tysiąca powodów, np. z głodu, zimna, dlatego, że coś im przeszkadza , czegoś boją etc etc. Ale czy mogą płakać ze wzruszenia? Obejrzyj poruszający film, który wywołał burzę w sieci.
Beata Turska
Płaczące niemowlę
fot. Аlаin Lеrоux - YouTube
Płacz niemowlęcia to coś, co trudno zignorować. Film zamieszczony w serwisie YouTube  przez Аlаina Lеrоux trwa niewiele ponad dwie minuty, a ściska serce bardziej niż pełnometrażowy melodramat.

Przeczytaj także: Dlaczego płaczesz, skarbie?

Obejrzyj film, jest naprawdę poruszający:Bohaterem filmu  jest dziesięciomiesięczne niemowlę, które  płacze słuchając jak jego mama śpiewa piosenkę Roda Stewarta pod tytułem  "Мy Неаrt Cаn't Tеll Yоu Nо." Jej tekst nie jest wesoły. Opowiada o rozstaniu, utraconej miłości, bólu.

"Nawet nie wiesz, jaką torturą jest kochać kogoś, kto kocha kogo innego. To jest jak życie w piekle" – śpiewa mama, a dziecko sprawia wrażenie, jakby rozumiało każde słowo (choć oczywiście jest zbyt małe, by było to możliwe). W jego oczach niemal natychmiast pojawiają się ogromne łzy. Maluszek nie krzyczy, nie łka rozdzierająco, lecz cichutko płacze nie odrywając wzroku od śpiewającej mamy.
Płaczące niemowlę stało się sławne: film  miał ponad 16 tysięcy odsłon, był wiele razy udostępniany (m.in. na Facebooku) i wywołał wśród oglądających gorące emocje.

Dziecko płacze, bo odczytuje emocje mamy?

"Urocze!", "Ach, jakie słodkie dziecko!", "Ono odczytuje uczucia mamy!",  "Jest takie wrażliwe!" – piszą zachwyceni ludzie. Niektórzy piszą o tym, że płakali wraz z maluszkiem, ktoś  pokazał filmik swojej 3 i półmiesięcznej córeczce i ona także miała łzy w oczach.
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.

A może płacze, bo po prostu się boi?

Nie wszyscy jednak są równie zachwyceni.  Wiele osób uważa, że niemowlę  płacze, bo mama śpiewa za głośno, a ono zwyczajnie się boi.

"Jeśli dziesięciomiesięczne dziecko płacze, to znaczy, że jest przestraszone, smutne, zdezorientowane, zaniepokojone albo je coś boli. To dziecko nie potrzebuje śpiewu mamy tylko tego, żeby je przytuliła!"  – napisała jedna z komentujących osób. Niektórzy piszą wręcz, że mama torturuje maluszka swoim śpiewem.

A jakie jest twoje zdanie? Dlaczego to dziecko płacze? Ze wzruszenia? Ze strachu? Z jeszcze innych powodów? Czy dzieciom powinno się śpiewać tak smutne piosenki? Wyraź swoją opinię w komentarzach pod tekstem.

Polecamy także: 7 rzeczy, których nie lubi niemowlę

Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy