Filmy animowane dla dzieci na Netflixie
fot. AdobeStock

9 filmów animowanych w Netflixie, które uratują wasze dzieci przed nudą w czasie kwarantanny

Zamknięte na dwa tygodnie szkoły, przedszkola i miejsca rozrywki mogą dać się we znaki dzieciom i rodzicom. Jak przetrwać w tym trudnym czasie? Z pomocą przychodzi niezawodny Netflix.
Milena Oszczepalińska
Filmy animowane dla dzieci na Netflixie
fot. AdobeStock

Co robić z dzieckiem w czasie dwutygodniowej kwarantanny, którą właśnie ogłoszono? To pytanie zadaje sobie teraz pewnie wielu rodziców. I choć Ministerstwo Edukacji jasno mówi, że zamknięcie szkół nie oznacza ferii i zupełnej wolności, a jedynie przeniesienia nauki na formę indywidualnych zajęć w domu, to jednak faktem jest, że spędzenie dwóch tygodni w odizolowaniu może być bardzo uciążliwe i coś pomiędzy nauką a spaniem trzeba robić.

Dodatkowo zamknięte zostają również przedszkola i żłobki, więc najmłodszym również należy zapewnić jakieś domowe atrakcje. Jedną z nich może być rodzinne oglądanie filmów familijnych i animowanych. W serwisie Netflix znajdziecie ich ogromny wybór. Polecamy po kilka ciekawych propozycji dla różnych grup wiekowych. Sprawdźcie je i wybierzcie coś idealnego dla was!

Zobacz też: Koronawirus: oświadczenie o opiece nad dzieckiem z powodu zamknięcia przedszkola, żłobka, szkoły [WZÓR]

Co oglądać w Netflixie z dzieckiem w czasie kwarantanny?

Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.

Filmy animowane dla 3-4-latków

  • Mój sąsiad Totoro: pełna przygód historia dwóch sióstr, które przebywają wraz z ojcem na wakacjach na japońskiej wsi i zaprzyjaźniają się z tajemniczymi stworami mieszkającymi w pobliskim lesie. 
  • Święta Angeli: poruszająca opowieść oparta na opowiadaniu Franka McCourta na pewno zachwyci najmłodszych widzów. I choć tłem wydarzeń są święta Bożego Narodzenia, to jej przekaz jest na tyle uniwersalny, że warto pokazywać ją dziecku w każdym czasie w roku. 
  • Trolle (różne części): perypetie kolorowych trolli i towarzysząca wydarzeniom wesoła muzyka to coś, za czym maluchy wprost przepadają. W Netflixie znajdziecie filmy i seriale z udziałem trolli. 

Zobacz też: Koronawirus: jak chronić dzieci? Nie powtarzajmy błędu Włochów!

Filmy dla dzieci w wieku 5-7 lat

  • Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa: kolejna część szalonych przygód trzech sympatycznych wiewiórek – Alvina, Szymona i Teodora. Tym razem muszą powstrzymać Dave'a, ich opiekuna, przed nieprzemyślanymi oświadczynami. Czy im się uda?
  • Klaus: w mrocznym i mroźnym miasteczku w końcu może być lepiej za sprawą niezwykłej przyjaźni listonosza i twórcy zabawek. Czy dzięki tej relacji w mieście znów zapanuje radość? 
  • Stuart Malutki: małżeństwo Malutkich decyduje się na adopcję, chcą by ich jedyny syn miał brata. Zamiast tego jednak w ich domu zamieszkuje pewna rezolutna... mysz! 

Zobacz też: Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie? Wyjaśnia psycholog

Filmy familijne dla dzieci w wieku 8-10 lat

  • Wakacje Mikołajka: Mikołajek wraz z rodziną wyjeżdża nad morze, bo w końcu nastały upragnione wakacje. Na miejscu czeka go wiele przygód i nowych przyjaźni. 
  • Charlie i fabryka czekolady: ten film w reżyserii Tima Burtona to klasyka kina familijnego. Chłopiec o imieniu Charlie zdobywa bilet na zwiedzanie słynnej fabryki czekolady Willy’ego Wonki. Kto nie widział, ten koniecznie musi nadrobić!
  • Shrek (wszystkie części): czy jest ktoś, kto nie widział jeszcze żadnej części przygód ogra Shreka i jego wiernego towarzysza, Osła? Nawet jeśli znacie je wszystkie, zgodzicie się, że ten film można oglądać w kółko i za każdym razem bawi tak samo (dlatego nie mogliśmy go pominąć w naszym zestawieniu). Polecamy!

Oprócz pełnometrażowych filmów polecamy też kultowy serial "Było sobie życie", który również od jakiegoś czasu jest dostępny w serwisie Netflix. 

Jeśli nie masz konta na platformie Netflix, zgromadź kolekcję ulubionych bajek twojego dziecka na DVD. To też dobry sposób na przetrwanie trudnego czasu odizolowania od innych dzieci. Tu kupisz płyty w supercenach:

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy