mama, niemowlę, karmienie butelką

Z butelką łatwo i wygodnie

Jesteś zmęczona przygotowywaniem mleka o północy? Zbyt zestresowana, by wyjść na spacer w porze obiadowej? Mamy na to radę!
mama, niemowlę, karmienie butelką
Przez pierwsze trzy miesiące dziecko je 5–10 razy dziennie. Codzienne przygotowanie butelek oraz samo karmienie zajmuje więc sporo czasu i energii. A może być łatwiej i wygodniej.

Bądź dobrze zorganizowana
Szkoda czasu i nerwów na poszukiwanie miarki, czystej butelki i smoczka, zwłaszcza gdy maluch płacze. Przeznacz więc w szafce kuchennej całą półkę wyłącznie na akcesoria do karmienia, także te, których używasz w nocy. Kup wystarczającą liczbę butelek (sześć dużych na mleko, trzy mniejsze na herbatki) i smoczków. Pamiętaj o zapasie mleka w proszku i kaszek – trzymaj je w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Sterylizuj, nie tracąc czasu
Jeśli nie chcesz kupować dużego sterylizatora, a masz kuchenkę mikrofalową, możesz zaopatrzyć się w butelki samosterylizujące. Pozwalają na proste wyparzanie parowe bez używania dodatkowych naczyń. Brudną butelkę umyj od razu, nalej do niej trochę wody, włóż smoczek (odwrotnie niż do karmienia) i zakręć specjalną nakrętką. Kilka minut i gotowe.

Usprawnij nocne karmienia
Jeśli dziecko domaga się karmienia w nocy, bądź zapobiegliwa. Postaw na szafce przy swoim łóżku termos z ciepłą wodą, przygotuj też zimną na wypadek, gdyby woda z termosu okazała się za gorąca. Do butelki wsyp odmierzoną ilość proszku mlecznego. Gdy maluch zacznie płakać, błyskawicznie podasz mu świeże mleko. A jeśli śpi w łóżeczku obok ciebie, nakarmisz go bez wychodzenia spod kołdry. Jak karmiąca piersią mama.

Wykorzystuj podgrzewacz
Wstaw do niego butelkę z odmierzoną przegotowaną wodą. Termoregulator utrzyma odpowiednią temperaturę. W podgrzewaczu nie można trzymać gotowej mieszanki (jedynie wodę!) między karmieniami. Przed podaniem mleka zawsze sprawdź temperaturę posiłku.

Przygotuj się do wyprawy
Pora karmienia wypadająca podczas spaceru nie musi oznaczać szybkiego powrotu do domu. Przygotowanie mieszanki w warunkach „polowych” jest dość proste. Oczywiście, jeśli włożysz do torby odpowiednie akcesoria. Zapakuj termos z ciepłą wodą i praktyczny pojemnik na mleko w proszku, gdzie możesz przechować trzy dokładnie odmierzone porcje mleka. Wystarczy wsypać jedną z nich do butelki z przegotowaną wodą i wymieszać. Dobrze sprawdza się też torba termiczna.

td_dopisek.gif


Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy