Wybieramy Supermamę 2019 roku – zagłosuj w naszym plebiscycie!

Poniżej przedstawiamy kandydatki na Supermamę 2019 r. wybrane przez redakcję serwisu mamotoja.pl. Piszemy, czym nas zachwyciły i dlaczego naszym zdaniem zasługują na tytuł. Przeczytaj i zagłosuj na swoją kandydatkę. Wyniki już w Dniu Matki!
supermama, plebiscyt
fot. Adobe Stock
W zeszłym roku ogłosiłyśmy plebiscyt na Idealną Mamę po raz pierwszy. Cieszył się tak ogromną popularnością, że postanowiłyśmy zorganizować go po raz kolejny. Tym razem wybieramy Supermamę 2019. A właściwie to wy wybieracie spośród propozycji redakcji. 

Czym kierowałyśmy się, typując kandydatki? Przede wszystkim tym, że musiały mieć dzieci :) A tak na poważnie, zwracałyśmy uwagę na to, jakimi są mamami, jaki wzorzec macierzyństwa jest im bliski, ale także czego dokonały, co nas w nich urzekło. I powiem wam, że wcale nie było łatwo. Bo wspaniałych Supermam jest mnóstwo! Poniżej ich przedstawicielki. Przeczytaj i zagłosuj na swój typ! Wyniki poznasz w Dniu Matki.
1. Patrycja Piekutowska 
Mama dwójki dzieci. Jest wybitną skrzypaczką i pedagogiem. Nagrała 12 płyt, koncertowała już w 39 krajach. Ale my nominujemy ją przede wszystkim za wspaniały gest i dobre serce. Patrycja Piekutowska stworzyła cykl siedmiu koncertów „Otwarte Serca – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”. Dochód z koncertów został przeznaczony na zakup medycznego sprzętu. Poza tym w podzięce za uratowanie zdrowia i życia jej synka wyremontowała szpitalny hol Centrum Zdrowia Dziecka. Zorganizowała również charytatywny koncert w Auli Politechniki Warszawskiej, z którego dochód został przeznaczony na remont podjazdu do Centrum.

Zobacz też: Lekarze kilkakrotnie ratowali jej synka. Oto jak się im odwdzięczyła!

2. Iwona Hartwich
Mama dwóch synów. Starszy z nich porusza się na wózku, ma dziecięce porażenie mózgowe. To właśnie dzięki Iwonie Hartwich opiekunowie niepełnosprawnych dzieci i dorosłych, którzy stracili sprawność przed 18. rokiem życia, dostają dziś świadczenie pielęgnacyjne. To właśnie ona jest jedną z organizatorów zeszłorocznego protestu w sejmie. Podobny protest planuje także 23 maja, czyli 3 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Silna, mądra, niepoddająca się matka. I za to ją nominujemy.

3. Agata Komorowska 
Mama czwórki dzieci (jedno z nich ma zespół Downa, dwoje jest adoptowane). Agata Komorowska prowadzi bloga, jest też pisarką (wydała m.in. książki „Anioły mówią szeptem”, „Optymizm mimo wszystko”). Agatę nominujemy za to, że jest cudowną, zaangażowaną mamą, która nie boi się mówić o swoich błędach, trudnościach, słabościach. Dzięki temu pokazuje, że każdy ma problemy, ale to od nas zależy, co z nimi zrobimy. 

Zobacz też: Agata Komorowska: "Świętuję Dni Nieradzenia Sobie!" [WYWIAD]

4. Olga Frycz
Mama jednego dziecka. Popularna aktorka. Bardzo lubimy jej wpisy na Instagramie – jest naprawdę wspaniałą, pełną ciepła mamą. A do tego z krwi i kości – nie boi się przyznać do swoich słabości, potrafi użyć mocnych słów, chwali swoją mamę, zachęca do ekologicznej postawy, złości się na zbędne kilogramy... Jest po prostu prawdziwa, choć domyślamy się, że aktorce łatwiej byłoby przecież zagrać... ideał. I za tę autentyczność – nominacja.

Zobacz też: Znana aktorka ostro do antyszczepionkowców: gadacie jak potłuczeni

5. Anna Ojer 
Mama czwórki dzieci. Warszawianka Roku, radna dzielnicy Wawer, założycielka grupy SOS mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD (Centrum Zdrowia Dziecka). Wraz z grupą od 3 lat pomaga rodzicom chorych dzieci przebywających w szpitalu. Organizują akcje dla dzieci i rodziców w szpitalu, aby chociaż na chwilę zapomnieli oni o swoich troskach. Przygotowują także poczęstunki świąteczne dla rodziców ze szpitala i dla potrzebujących mieszkańców okolicy. Grupa łączy ludzi we wspólnym działaniu i pomaganiu potrzebującym. Annę Ojer nominujemy za wytrwałość i pokazanie innym, że pomaganie nie musi być trudne i każdy może dać kawałek siebie drugiej potrzebującej osobie. 

Zobacz też: Pomoc z dowozem na... oddział Centrum Zdrowia Dziecka

6. Patrycja Krzymińska 
Mama dwójki dzieci. Inicjatorka ostatniej puszki prezydenta Adamowicza, dzięki której uzbierano dla WOŚP dodatkowe (bagatela!) 16 mln złotych. Jurek Owsiak powiedział o niej, że pozszywała ludzkie serca. Za to ją nominujemy i jeszcze za to, że pomaga nadal (np. ostatnio wspierała strajkujących nauczycieli) oraz pokazuje, jak ważna jest tolerancja i dobroć.

Zobacz też: Ostatnia puszka dla WOŚP prezydenta Adamowicza: wypełniona po brzegi pomoże chorym dzieciom

7. Katarzyna Błędowska 
Mama nastoletniej córki, z którą wspólnie prowadzi vloga OMatkoiCórko!, a także autorka książki o tym samym tytule. Kiedy wejdziecie na vloga, przekonacie się, jaka fajna z nich para. Takich relacji z własną córką można tylko pozazdrościć! Katarzynę Błędowską nominujemy za to, jak wspaniałym wsparciem i inspiracją jest dla wszystkich rodziców. Bo uświadamia, że rozmowy, zrozumienie i wspólnie spędzany czas to podstawa silnych więzi z własnym dzieckiem. 

8. Danuta Wałęsa
Pierwszej Damy nikomu oficjalnie przedstawiać nie trzeba. Mama ośmiorga dzieci, żona prezydenta Lecha Wałęsy. Poświęciła swoje życie dzieciom. Naszym zdaniem to dzięki niej Lech Wałęsa miał szansę na tak intensywne działanie w obszarze polityki. To ona na co dzień zajmowała się rodzinnymi obowiązkami – z poświęceniem i oddaniem. Silna, mądra kobieta, która nie boi się mówić o konsekwencjach swoich wyborów i bierze za nie pełną odpowiedzialność. Chylimy czoła i nominujemy. 

Zobacz też: Danuta Wałęsa: "Długo walczyłam o nasze małżeństwo, ale nie udało się”

Partnerem plebiscytu jest:


Zwyciężczyni plebiscytu otrzyma nagrody:

• zestaw kosmetyków Ziaja z linii Jagody Acai   


• zestaw walizek marki Wittchen 

Redakcja poleca: Szczepienia skojarzone – co to takiego? [WIDEO]
Czy wiesz, czym są szczepienia wysokoskojarzone? Tak określa się nowoczesne szczepionki 4-, 5- lub 6-składnikowe. Dlaczego są popularne? Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagają tylko jednego wkłucia, a chronią przed odpowiednio 4, 5 lub 6 różnymi chorobami zakaźnymi. Tym samym to doskonały sposób, by zmniejszyć ból podczas szczepienia u dziecka i związany z nim... stres u rodziców.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy