Ognisko koronawirusa w Łódzkiem. Miasto przywraca obostrzenia!
fot. adobe stock

Z OSTATNIEJ CHWILI: Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji

Rezygnację z funkcji ministra zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił we wtorek po godzinie 15.00. Chce wrócić do leczenia pacjentów. Czy zmieni to coś w sytuacji naszych dzieci, które za dwa tygodnie mają wrócić do przedszkoli i szkół?
Karolina Stępniewska
Ognisko koronawirusa w Łódzkiem. Miasto przywraca obostrzenia!
fot. adobe stock
Tego nikt się dzisiaj nie spodziewał. Na zwołanej we wtorek konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił swoją dymisję. - Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam pytania: nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej - powiedział. Zamierza powrócić do zawodu kardiologa i elektrofizjologa. Pozostanie też posłem. Funkcję ministra zdrowia pełnił od stycznia 2018 roku.

💬 Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia, pozostaję posłem, wracam do pracy zawodu lekarza - poinformował minister @SzumowskiLukasz.

Dymisja Łukasza Szumowskiego

Łukasz Szumowski przyznał, że rozmowy na temat jego dymisji toczyły się już od wielu miesięcy, najpierw jednak chciał zakończyć wdrażanie systemów informatyzacji ochrony zdrowia:
 

- Sami wiecie państwo i jesteście w stanie to łatwo dostrzec, jak wyglądałaby Polska w czasie epidemii bez e-recepty, e-zwolnienia, które tu wspólnie z ZUS-em, Ministerstwem Rodziny udało się w sposób gładki, elegancki wdrożyć w całej Polsce jako obowiązkowa usługa - powiedział były minister.

Na konferencji, oprócz ogłoszenia rezygnacji z ministerialnej teki, Szumowski podsumował dotychczasową walkę z pandemią koronawirusa. Wymieniał powstanie sieci laboratoriów wykonujących testy w kierunku COVID-19 i szpitali jednoimiennych. Za swój sukces uznał to, że w Polsce nie doszło do dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to miało miejsce w niektórych europejskich krajach.

Pytanie, czy dymisja ministra Szumowskiego zmieni coś w sposobie walki z koronawirusem w Polsce i czy przełoży się na decyzję o wrześniowym powrocie dzieci do placówek przedszkolnych i szkolnych? Będziemy informować was o tym na bieżąco!

Zobacz także:

Redakcja poleca: Polsce grozi epidemia odry! Dlaczego należy bać się choroby?
Zdaniem WHO Polska balansuje na granicy epidemii. Dlaczego najbardziej narażone na zarażenie wirusem są niemowlęta? Czy choroba jest naprawdę groźna?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy