rachunek ze szpitala za przytulanie dziecka Ameryka
fot. Fotolia

Za co muszą zapłacić świeżo upieczeni rodzice? – trudno w to uwierzyć!

Gdy widzimy taki rachunek ze szpitala, to zastanawiamy się, kto mógł wpaść na taki pomysł?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
rachunek ze szpitala za przytulanie dziecka Ameryka
fot. Fotolia
Możemy narzekać, że szpitale brzydkie, źle wyposażone, że jest kiepska i niemiła obsługa, oddziały przepełnione, utrudniony dostęp do znieczulenia itp. Gdy jednak kobieta rodzi, jedzie do szpitala i tam udzielają jej wszelkiej niezbędnej pomocy. Nikt nie każe jej płacić za... przytulanie własnego dziecka!

Do dość nietypowej sytuacji doszło w amerykańskim szpitalu. Małżeństwo, któremu właśnie urodziło się dziecko dostało rachunek ze szpitala, gdzie wyceniono, ile mają zapłacić za kontakt "skóra do skóry"
Dziecko przyszło na świat poprzez cesarskie cięcie. Tuż po operacji do małżeństwa podeszła pielęgniarka, która zapytała, czy życzą sobie przytulić dziecko. Wiadomo, że jedyną odpowiedzią mogła być zgoda na takie rozwiązanie. Kobieta otrzymała więc noworodka do przytulenia, a życzliwa pielęgniarka postanowiła nawet zrobić świeżo upieczonym rodzicom kilka fotek. 

Gdy więc po pewnym czasie małżeństwo otrzymało rachunek ze szpitala, wyceniony na 39 $ i wpisany w rubrykę "kontakt skóra do skóry po cesarskim cięciu", byli mocno zaskoczeni. Pewnie nie zrezygnowaliby z możliwości przytulenia dziecka, ale zdziwiło ich, że nie zostali poinformowani, że jest to usługa dodatkowo płatna!
I had to pay $39.35 to hold my baby after he was born.

Coś, co wydaje się już normą w większości nawet polskich szpitali, w Ameryce czasem uchodzi za luksus. Pod postem młodych rodziców, pojawiło się wiele zaskoczonych wpisów innych rodziców. Swoją opinię wyraziła też pani, która podaje się za położną. Według niej, mogło to być spowodowane faktem, że dziecko po cesarskim cięciu nie mogło być pozostawione samotnie z mamą, tak jak to się dzieje zazwyczaj po porodzie naturalnym i ktoś musiał czuwać przy matce i dziecku. Jeżeli tak, to te 39 $ byłoby opłata za "nadprogramową" pomoc położnej, która nie mogła wykonywać swoich obowiązków, tylko zajmowała się  jedną, konkretną rodziną.

A jak było u Was? Czy pozwolono Wam przytulić dziecko od razu po porodzie? 

Nosiłam, kołysałam, przytulałam, a teraz wiem, że miałam rację!

źródło: www.popsugar.com
Redakcja poleca: Jak wybrać szpital do porodu? Wyjaśnia położna [WIDEO]
Aby wybrać szpital do porodu, warto wcześniej sprawdzić opinie na temat interesujących nas placówek. Można też odwiedzić porodówkę, by przekonać się, jak panuje tam atmosfera i jakim sprzętem ułatwiającym poród dysponuje. Doświadczona położna, Bogumiła Gronkiewicz, podpowiada, jak podjąć dobrą decyzję przy wyborze szpitala do porodu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy