GRY
 
 

Za pieniądze z 500+ kupowała alkohol. Teraz dostanie bony

MOPR w Szczecinie zmienia sposób wydawania pieniędzy w ramach programu 500+. Matka, która pieniądze przeznaczała na alkohol, będzie otrzymywać bony.

Rysunek przedstawiający problem alkoholowy w rodzinie
fot. Fotolia
Wielokrotnie słyszeliśmy, że pieniądze z programu 500+ powinny być wydawane w formie kart płatniczych lub bonów, za które rodzice nie kupią alkoholu. Urzędnicy z Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie popierają takie rozwiązania.

"Jedna z matek, zamiast przeznaczać pieniądze na dzieci, wydawała je na alkohol. To świadczenie musimy zmienić. Na jaką formę jeszcze nie wiemy, ale prawdopodobnie będą to bony" – mówi Maciej Homis rzecznik MOPR-u w Szczecinie. Dodaje, że inne gminy również rozważają zmianę sposobu przekazywania pieniędzy.

To nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Podobne decyzje zostały podjęte w województwach świętokrzyskim i zachodniopomorskim. Urzędnicy coraz częściej dostają donosy na rodziców, którzy pieniądze z rządowego programu przeznaczają na używki. Przepisy umożliwiają urzędnikom zmianę sposobu wypłacania świadczeń. Zamiast gotówki bądź przelewu, możliwe jest także opłacanie usług czy wydawanie bonów.

Co myślicie o pomyśle zastępowania gotówki bonami? 

Czytaj także: Co o programie 500+ myślą rodzice?

źródło: gazeta.pl
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami