Za wejście do centrum handlowego trzeba będzie płacić?
fot. Adobe Stock

Za wejście do centrum handlowego trzeba będzie PŁACIĆ?

Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wymyślił sposób na ograniczenie wizyt Polaków w galeriach handlowych. Polityk zaproponował wprowadzenie opłaty w wysokości 100 zł… za wejście do centrum handlowego.
Aleksandra Zaborowska
Za wejście do centrum handlowego trzeba będzie płacić?
fot. Adobe Stock
Poseł Kownacki zaproponował opłatę za wejście do centrum handlowego, która byłaby zwracana klientom po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy w jednym ze sklepów. Polityk uważa, że pomysł ten ograniczyłby liczbę osób odwiedzających galerie handlowe bez celu.

Tłumy w galeriach handlowych

„Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej” - napisał Kownacki w sobotę, kiedy sklepy otworzyły się po prawie miesięcznej przerwie.

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, w galeriach może przebywać maksymalnie 1 klient na 15 metrów kwadratowych. W zależności od wielkości sklepów, każdy z nich może przyjąć inną liczbę klientów w tym samym czasie – stąd także kolejki pod najpopularniejszymi sklepami.

Aby rozładować tłumy w okresie przed samymi świętami, rząd chce wprowadzić dodatkową niedzielę handlową (6 grudnia).
 
Źródło: biznes.interia.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy