Za niebieskimi drzwiami - fiim

Ewa Błaszczyk w nowym filmie! Przygoda, sen, strach: kino rodzinne ze śpiączką w tle

Jeszcze przed premierą wiele osób wróży, że nowy film z udziałem Ewy Błaszczyk będzie sukcesem. W "Za zamkniętymi drzwiami" jest to, co lubią dzieci: przygoda, strach, prawda, sen. Ekranizacja znakomitej książki i znakomite kino dla całej rodziny. Część dochodu z filmu dostanie fundacja Akogo.
Katarzyna Pinkosz
Za niebieskimi drzwiami - fiim
"Za niebieskimi drzwiami" to ekranizacja książki Marcina Szczygielskiego. Dwunastoletni Łukasz wyjeżdża z mamą samochodem na wymarzone wakacje. Mają wypadek, po którym chłopiec trafia do szpitala...


 

 

Ewa Błaszczyk o nowym filmie

Ewa Błaszczyk: Za zamkniętymi drzwiami znajduje się świat, gdzie w śpiączce jest chłopiec. Cały film to kreacja jego mózgu, który jest gdzieś "tam".
Czytaj też: Mamy nowe wiadomości o córce Ewy Błaszczyk!

Łukasz odkrywa, że drzwi jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.
Film zabiera widzów w niezwykłą podróż. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamyka się oczy i zasypia. Magiczne drzwi prowadzą do innego świata, świata "we śnie", a jednocześnie tak realnego, że można w nim zamieszkać.
Ewa Błaszczyk: - To kino familijne, dzięki któremu możemy w inny sposób powiedzieć dzieciom, rodzicom, dziadkom, że osoba w śpiączce jest, żyje, czuje. Mamy nadzieję, że to przesłanie dotrze do wielu osób, uruchomi im wyobraźnię. Cieszę się, że taki film powstał.
 

"Za zamkniętymi drzwiami" to zrealizowane z rozmachem i efektami specjalnymi kino rodzinne. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.
Ewa Błaszczyk: - Gram w nim ciotkę chłopca, który jest w śpiączce, zajmuję się nim, ale to wszystko jest wymyślone, to kreacja jego mózgu.
Redakcja poleca: „Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]
„Mama zostawiła go samego w wannie i chłopczyk się podtopił…”, „Julkę potrąciło auto na przejściu przed szkołą…”, „6-letnia Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę…” – te wszystkie historie łączy śpiączka. – Czasem o życiu decydują sekundy – mówi Katarzyna Pinkosz, autorka książki „Wybudzenia”.

Pieniądze z filmu pomogą osobom w śpiączce

Część dochodu z filmu ma otrzymać fundacja Akogo Ewy Błaszczyk, która aktualnie zbiera pieniądze na kolejne wszczepy stymulatorów, które mają pomóc osobom znajdującym się w śpiączce.

Ewa Błaszczyk: między opieką nad Olą w śpiączce a aktorstwem

Ewa Błaszczyk od 16 lat opiekuje się Olą, która jest w śpiączce po tym, jak niefortunnie połykała tabletkę na przeziębienie. Stworzyła Klinikę Budzik, w której wybudziło się już ze śpiączki 30 dzieci. Nadal szuka nowych sposobów, by pomóc córce i innym osobom, które znalazły się w takiej sytuacji.
Nie rezygnuje też z aktorstwa: gra w teatrze, filmie, śpiewa. Planuje kolejny recital, z którego pieniądze mają być przeznaczone na zakup kolejnych stymulatorów, które będą wszczepiane w Olsztynie osobom w śpiączce.

Czytaj też:  Miała tańczyć, pisać wiersze – wzruszająca historia Julki w śpiączce operowanej przez prof. Maksymowicza w Olsztynie dzięki fundacji Ewy Błaszczyk
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy