W ten sposób rodzice uniemożliwiają dzieciom prawidłowy rozwój! [ROZMOWA Z EKSPERTEM]

Chcesz, by dziecko prawidłowo się rozwijało, szybko szlifowało swoje umiejętności, a w przyszłości osiągnęło sukces? Sposób jest znacznie prostszy, niż mogłoby się wydawać...
Sekret tkwi w roli jaką pełni w życiu dziecka zabawa, którą rodzice często bagatelizują! - Przez pierwszych kilka lat swojego życia nabieramy nowe doświadczenia, opanowujemy nowe umiejętności, poznajemy świat właśnie przez zabawę i dzięki zabawie - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska. - Uniemożliwić dziecku bawienie się to uniemożliwić mu rozwój - dodaje.

Dlaczego zabawa jest tak ważna dla rozwoju dziecka?

Bez wątpienia zabawa jest czymś, co sprawia dziecku wiele radości, jednak budowanie z klocków, czy granie w gry nie jest tylko beztrosko spędzonym czasem. Niestety wielu rodziców o tym zapomina. W imię lepszego jutra postanawia "lepiej" zorganizować dziecięcy czas i zapisuje dzieci na dodatkowe zajęcia, kosztem zabawy. Zmuszając dzieci do ciężkiej pracy, nie mają świadomości, że robią im krzywdę. Najważniejszym narzędziem niezbędnym do prawidłowego rozwoju jest właśnie zabawa.

Zabawa to najlepszy sposób uczenia się

Zabawa to nie tylko relaks to przede wszystkim szansa na zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie, trening małej i dużej motoryki, rozwój kreatywności, a także szansa na socjalizację i rozwój społeczny i emocjonalny dziecka. - Przez kilka pierwszych lat życia jest jedyną formą uczenia się, potem dochodzi do niej uczenie się szkolne, czyli w odróżnieniu od tego, które było wcześniej realizowane to takie uczenie się zaplanowane. A potem dochodzi praca - wyjaśnia psycholog. - Zabawa to najlepszy sposób uczenia się - dodaje.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy