GRY
 
 

Taka zabawa może skończyć się tragedią! Szczególnie dla małych dzieci

Niewinna zabawa w parku trampolin skończyła się wizytą w szpitalu i poważnym załamaniem. Sprawdź, do jakiego wieku dzieci nie powinny korzystać z trampolin!

Wypadek na trampolinie
fot. Facebook/Kait Ellen
Kait Ellen, mama 3-letniego Coltona, opublikowała na Facebooku zdjęcie płaczącego synka na łóżku szpitalnym. Chłopiec trafił do szpitala po zabawie na trampolinie.

Niewinna zabawa doprowadziła do tragedii

Podczas zabawy na trampolinie 3-letni Colton upadł i złamał kość udową. "Czujemy się zobligowani do uświadomienia innych rodziców, z jakimi zagrożeniami wiąże się wizyta w parku trampolin. Colton upadł i złamał kość udową, najsilniejszą kość w ludzkim ciele, podczas niewinnego skakania pomiędzy jego tatą a mną" – napisała na Facebooku Kait. "Od wypadku nasze życie wywróciło się do góry nogami. Każdy dzień to walka o nasze ukochane 3-letnie dziecko i przystosowanie go do noszenia szyny ortopedycznej przez 6 tygodni" – dodała. Post Kait został udostępniony ponad 200 tys. razy. To ważne, żeby rodzice na całym świecie dowiedzieli się, że skakanie na trampolinie może być niebezpieczne dla małych dzieci!
 
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.

Lekarze ostrzegają przed zabawą na trampolinie

"Powołując się na Amerykańską Akademię Pediatryczną i Amerykańską Akademię Chirurgów Ortopedycznych, dzieci poniżej 6. roku życia nie powinny korzystać z trampolin. Ich kości są zbyt delikatne i mogą nie wytrzymać powtarzającego się nacisku podczas skakania" – napisała Kait. Podczas zabawy przestrzegała regulaminu parku, jednak nie wiedziała, że skakanie może być dla małych dzieci aż takim zagrożeniem. Dowiedziała się o tym od lekarza, gdy Colton był już w szpitalu.

Jeśli wasze dzieci marzą o trampolinie lub planowaliście wycieczkę do parku trampolin, zastanówcie się, czy to dobry pomysł. Czasem przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy nie wystarcza!

Zobacz także: Latem place zabaw są niebezpieczne dla dzieci!

Źródło: Facebook, kidspot.com.au
Doładuj
Przeładuj