Ameet

Zabawa z kartami – sposób na naukę alfabetu

Jednym z ważnych i podstawowych etapów w nauce czytania jest nauka alfabetu. Karty edukacyjne są w tym bardzo pomocne – dzieci poznają litery podczas zabawy.
Ameet
Z kartami „Poznaję litery” nauka alfabetu jest dla dziecka przyjemnym procesem. Dzięki swojej formie i obrazkom z ulubionymi bohaterami, karty zdecydowanie bardziej angażują najmłodszych niż czytanie liter z książki.Zestaw składa się z dwudziestu czterech dwustronnych kart i książeczki z naklejkami. Podczas zabawy dzieci poznają alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, uczą się także rozróżniać małe i wielkie litery. Każda karta jest opracowana w taki sposób, żeby dziecko poznając literę, zapamiętało ją poprzez skojarzenie z obrazkiem, który znajduje się na karcie.

Każda litera zaprezentowana jest na początku, w środku lub na końcu wyrazu. Dzięki temu dziecko już na pierwszym etapie nauki zapamiętuje nową literę w różnych miejscach wyrazów.


Podczas nauki ważne jest wsparcie rodziców, dlatego do zestawu dołączono książeczkę z propozycjami wspólnych zabaw. Jest to nie tylko forma sprawdzenia zdobytej przez dziecko wiedzy, ale i okazja do budowania więzi.  Cenną rzeczą, którą rodzice także znajdą w książeczce, są naklejki – dzięki nim każdy mały uczeń będzie się czuł doceniony, a nagroda to dla malucha najlepsza motywacja.

Więcej na www.ameet.pl

Karty ukazały się nakładem wydawnictwa AMEET w ramach Przygody z Czytaniem –programu dla przedszkolaków wspierającego naukę czytania.
 
Redakcja poleca: Agnieszka Maciąg poleca ulubione ćwiczenie oddechowe, które natychmiast przywraca spokój
Oddech jest ważnym elementem jogi. Uznaje się go za łącznik pomiędzy ciałem i umysłem. Jego tempo zmienia się w zależności od stanu psychicznego. Przyspiesza, gdy pojawiają się nerwy i zwalnia, gdy jest się spokojnym. Kontrolując oddech, można w prosty sposób wpływać na swoje samopoczucie. Zobacz, jakie ćwiczenie relaksacyjne przywracające spokój poleca Agnieszka Maciąg.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy