GRY
 
 

Top 5 zabawek do pokoju przedszkolaka

Tajemnicą zabawek, które nigdy się nie nudzą, jest ich prostota. Wcale nie muszą być drogie. Oto pięć, zabawek, które idealnie nadają się do pokoju przedszkolaka.

Dziecko gra w klasy
fot. babyonline.pl

1.  Dywan jak klasy

Albo jak tor samochodowy czy kwiecista łąka. Z jednej strony pełni funkcję dekoracyjną, z drugiej może służyć do zabawy w klasy czy rajd samochodowy. Dzieci potrafią używać swej wyobraźni jak żaden dorosły (zrób test, czy twoje dziecko ma bujną wyobraźnię), dlatego nawet zwykły dywan w kwiatki może stać się kwiecistą łąką, na której mieszka Calineczka. Pamiętaj jednak, że dywan w pokoju alergika nie jest dobrym pomysłem, bo trudniej usunąć z niego kurz niż z drewnianej podłogi.
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

2. Tablica do rysowania

Kilkuletnie dziecko uwielbia rysować, próbuje też swych sił w nauce pierwszych literek. Tablica ograniczy ilość zużywanych przez dziecko kartek i jest dla niego nie lada frajdą. Bo po pierwsze, nieładny ogon smoka można zmazać i spróbować narysować od nowa. Po drugie, kreda to fantastyczny materiał, który zostaje na paluszkach, a dzieci w tym wieku uwielbiają obcować z różnymi materiami. Po trzecie, w przedszkolu także jest tablica, więc w domu można pobawić się w przedszkole (oczywiście rola wychowawczyni przypada wtedy dziecku).

3. Fotel do bujania

Taki specjalnie przeznaczony dla dzieci, np. w kształcie półksiężyca możesz znaleźć w Ikei czy dużych sklepach z artykułami dziecięcymi. Istnieją też modele, które udają statki kosmiczne albo takie, które można zakryć jak kapsułę. Jeśli nie stać cię na kupno wymyślnego fotela, możesz wybrać wariant tańszy i prostszy, a sprawiający równie dużo uciechy, np. fotel obrotowy czy dmuchany.

Czy wiesz, dlaczego dzieci lubią się bujać?

4. Duże puzzle

Sprawią, że dziecko rozwija swoją spostrzegawczość, koncentrację, umiejętność logicznego myślenia, a ty masz godzinę wyłącznie dla siebie. Zacznij od mniejszych zestawów, a wraz z osiąganiem przez dziecko coraz większej precyzji, podnoś mu poprzeczkę.

Sprawdź, jak wybierać puzzle dla przedszkolaka

5. Książki, książki i... zeszyty ćwiczeń

Nie chodzi o to, żeby teraz za wszelką cenę robić z dziecka geniusza. Ale kolorowanki, ćwiczenia dostosowane do wieku dziecka to dla niego wspaniała zabawa. Tak to już jest, że to, co my uważamy za pracę i naukę, dzieci traktują jak zabawę (ale tylko wtedy, gdy nie są do niczego zmuszane). Dziecko mogące, kiedy tylko zechce, pokolorować pieska czy połączyć ze sobą różne punkty, doskonale bawi się, a jednocześnie rozwija mnóstwo ważnych umiejętności.

Zobacz też, jak nauczyć dziecko czytać.


Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kanapkowe wariacje i inne kuchenne inspiracje

Uwaga! Idzie mróz!