zabawki edukacyjne dla 3 latka
fot. Adobe Stock

Zabawki edukacyjne dla 3 latka na każdą okazję [Przegląd]

Wybraliśmy najfajniejsze zabawki edukacyjne dla 3 latka. Nie znajdziesz tu grających tandetnych przedmiotów, a jedynie takie, które naprawdę pomogą dziecku się rozwijać.
Ewa Janczak-Cwil
zabawki edukacyjne dla 3 latka
fot. Adobe Stock
Trzylatek, gdy akurat się nie buntuje, to wdzięczny obiekt do obserwacji i interakcji. Można już z nim pogadać, wspólnie fajnie się pobawić i zobaczyć, jak radzi sobie z prostymi zadaniami logicznymi. Właśnie dlatego najlepszy prezent dla niego to zabawki edukacyjne dla 3 latka!

Spis treści:
Rodzaje zabawek edukacyjnych
Zabawki edukacyjne dla 3 latka:
  1. Gry i zadania logiczne, 17 zł
  2. Gra balansujące kulki, 36 zł
  3. Edukacyjny ogród, 42 zł
  4. Drewniany sorter-domek, 56 zł
  5. Tablica z zamkami i drzwiami, 80 zł
  6. Rozkręcane zwierzaki, 95 zł

Rodzaje zabawek edukacyjnych dla 3 latka

Można je podzielić na dobre i kiepskie. Według nas do tych drugich zaliczają się te, którymi zabaw polega na wciskaniu guzików i odsłuchiwaniu dźwięków. Wliczamy też tu niemiłosiernie zawodzące, słabej jakości elektroniczne instrumenty muzyczne. Chcesz rozwijać muzykalność malca? Lepiej śpiewać z nim piosenki albo sprawić mu zwykłe cymbałki. Poważnie!

Zobacz także: Kreatywna zabawka dla dziecka - klocki magnetyczne

Cechy dobrych zabawek edukacyjnych dla 3 latka

Najlepsze są takie, które spełniają kilka warunków. Należą do nich:
  • rozwijanie kilku umiejętności,
  • dobra jakość wykonania,
  • trwałość,
  • możliwość wielokrotnego użytku.

Wybierając zabawki edukacyjne dla 3 latka, warto też chwilę pomyśleć, czy wybrana zabawka naprawdę ma szansę zainteresować dziecko. Małej ogrodniczce warto sprawić domowy miniogródek, a fanowi majsterkowania – zabawkę, która polega na konstruowaniu, wkręcaniu śrubek itp.

Dla fanki lalek: Wózek dla lalek – 10 propozycji od 30 zł

Dobrze jest też ocenić, czy dziecko ma jakieś deficyty. Jest niecierpliwe i trudno mu się skupić? Przyda się zabawka kształtująca cierpliwość i umiejętność koncentracji. Maluch ma mało sprawne rączki? Zmieni to zabawka, która wymaga m.in. sprawnego manipulowania przedmiotami lub rysowania.

Najczęstszym prezentem edukacyjnym dla maluchów są klocki dla dzieci. Owszem, to dobry wybór, ale bardzo oczywisty. Twoje dziecko pewnie już je ma, a jeśli kupujesz prezent dla cudzego dziecka, lepiej kupić coś bardziej oryginalnego. Poniżej znajdziesz takie właśnie propozycje!

1. Gry i zadania logiczne, 17 zł

Zestaw zawiera 120 stron zgadywanek, labiryntów, wykreślanek i innych zadań, które uczą logicznego myślenia i posługiwania się pisakami. Jeśli zabawka spodoba się dziecku, będzie można dokupić kolejne zestawy dla coraz starszych dzieci – aż do 9. roku życia. Wszystkie karty gier wykonano z cienkiego kartonika.
 
zabawki edukacyjne dla 3 latka gry logiczne

2. Gra balansujące kulki, 36 zł

Zabawka kształtuje wyobraźnię, uczy wytrwałości i koncentracji oraz trenuje sprawność rąk. W komplecie 10 plansz z ładnymi obrazkami, na których trzeba w odpowiedni sposób rozmieścić kolorowe kuleczki. Gra dobra na domowe popołudnia i na spędzanie czasu w podróży.
 
zabawki edukacyjne dla 3 latka gra z kulkami

3. Edukacyjny ogród, 42 zł

Magiczny domek dla wróżek i uprawa roślin w jednym. W komplecie: 2 doniczki, tacka, stolik z parasolką, 2 krzesełka, grzybek nawadniający, konewka, 4 przybory ogrodnicze, ziemia i paczka nasion. Pozwól dziecku wyhodować własne roślinki i naucz je odpowiedzialności za nie. Zabawka posłuży też jako domek dla małych figurek świnki Peppy, czy innych.
 
zabawki edukacyjne dla 3 latka domek i ogródek

4. Drewniany sorter-domek, 56 zł

Każda ścianka domu to inna możliwość zabawy lub nauki. Na dachu otwory, do których trzeba dopasować klocki. Drzwi domku otwiera się kluczem. Zegar z ruchomymi wskazówkami umożliwia naukę godzin. Klocki można nawlekać na sznurek. Wszystko bardzo estetycznie wykonane.
zabawki edukacyjne dla 3 latka drewniany sorter domek
 

5. Tablica z zamkami i drzwiami, 80 zł

Mniej typowa tablica edukacyjna, a przez to bardzo fajna! Wykonana z drewna i metalowych zamknięć różnego typu. Otwarcie zamka pozwala otworzyć okiennice lub drzwi odkrycie obrazka zwierząt. Do nauki cyfr oraz nazw zwierząt także w języku angielskim. Zabawka ćwiczy też małą motorykę.
zabawki edukacyjne dla 3 latka tablica z zamkami

6. Rozkręcane zwierzaki, 95 zł

dzieciaki uwielbiają rozkładać zabawki. A te da się rozłożyć i złożyć. W komplecie kot i dinozaur, wkrętarka na baterie, wiertła i zapasowe śrubki. Zabawka kształtuje umiejętności konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa – jest trwała i wielokrotnego użytku.
 
zabawki edukacyjne dla 3 latka rozkręcane zwierzeta

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwijaniu sprawności manualnej? Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla malucha.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Jak wspomóc rozwój malucha

Dbamy o zdrowie dziecka