prezent dla 3-latka
fot. Adobe Stock

Prezent dla 3-latka: co na prezent dla chłopca na urodziny, Dzień Dziecka i święta?

Kupując prezent dla 3-latka, wybierz zabawkę edukacyjną. Ważne, by zabawki dla chłopca 3-latka wspierały rozwój, zamiast np. rozpraszać hałaśliwą muzyką. Znalazłyśmy najbardziej atrakcyjne prezenty dla chłopców na urodziny, święta czy Dzień Dziecka: gry, tablice edukacyjne i zabawki logiczne dla 3-latka.
Ewa Janczak-Cwil
prezent dla 3-latka
fot. Adobe Stock
Jeżeli zastanawiasz się, co kupić na prezent dla 3-latka na Dzień Dziecka, święta albo urodziny, proponujemy zabawki, które naprawdę pomogą dziecku się rozwijać. Z dzieckiem w wieku trzech lat można już fajnie porozmawiać i zobaczyć, jak radzi sobie z prostymi zadaniami logicznymi. Dlatego na prezent na 3-letniego chłopca polecamy zabawki edukacyjne. W naszym zestawieniu nie znajdziesz grających, słabych jakościowo przedmiotów, a jedynie wartościowe prezenty.

Prezent dla 3-latka:
Najlepsze prezenty dla chłopca 3-latka:
  1. Gry i zadania logiczne
  2. Gra w balansujące kulki
  3. Tablice magnetyczne
  4. Drewniany sorter
  5. Tablica z zamkami i drzwiami
  6. Rozkręcane zwierzaki

Co kupić na prezent dla chłopca 3-latka?

Prezenty dla 3-latka można podzielić na dobre i kiepskie. Nietrafione są m.in. zabawki, którymi zabawa polega jedynie na wciskaniu guzików i odsłuchiwaniu głośnych, drażniących dźwięków. Do słabych prezentów zaliczyłyśmy też niemiłosiernie zawodzące, słabej jakości elektroniczne instrumenty muzyczne. Jeśli chcesz rozwijać muzykalność 3-latka, lepiej śpiewać z nim piosenki albo na prezent kupić mu zwykłe cymbałki. Poważnie! Polecamy także prezenty dla przedszkolaka, które są uniwersalne, ale jednocześnie dobrej jakości: edukacyjne tablice magnetyczne, rozbudowane sortery czy zabawki logiczne.

Najlepsze pomysły na prezenty na urodziny i święta dla 3-latka

Zabawki edukacyjne dla 3-latka powinny spełnić kilka warunków. Najlepsze prezenty dla 3-latka to takie, które:
  • rozwijają kilka umiejętności,
  • są dobrze wykonane,
  • są trwałe,
  • można ich używać wiele razy.

Wybierając zabawki edukacyjne dla 3-latka, warto chwilę pomyśleć, czy wybrany przez nas gadżet naprawdę ma szansę zainteresować dziecko. Małemu ogrodnikowi warto sprawić domowy miniogródek, a fanowi majsterkowania – zabawkę do konstruowania, wkręcania śrubek itp.

Kupując prezent dla chłopca 3-latka, dobrze jest też ocenić, czy dziecko ma jakieś deficyty. Jest wiercipiętą i trudno mu się skupić? Jako prezent przyda się zabawka kształtująca cierpliwość i umiejętność koncentracji. Ma mało sprawne rączki? Zmieni to zabawka, która wymaga m.in. sprawnego manipulowania przedmiotami lub rysowania.

Najczęstszym prezentem edukacyjnym dla 3-latka są klocki dla dzieci. Owszem, to dobry wybór, ale bardzo oczywisty. Twoje dziecko pewnie już je ma. A jeśli kupujesz upominek dla cudzego dziecka, lepiej wymyślić coś bardziej oryginalnego. Poniżej znajdziesz właśnie takie niebanalne pomysły na prezenty dla 3-letniego chłopca.

1. Gry i zadania logiczne na prezent dla 3-latka

Zestaw gier dla 3-latka zawiera 120 stron zgadywanek, labiryntów, wykreślanek i innych zadań, które uczą logicznego myślenia i posługiwania się pisakami. Jeśli prezent spodoba się dziecku, będzie można dokupić kolejne zestawy dla coraz starszych dzieci – aż do 9. roku życia. Wszystkie karty gier wykonano z cienkiego kartonika.
 
Prezent dla 3-latka – gry logiczne
CZUCZU FANTASTYCZNE GRY LOGICZNE DLA DZIECI
ALLEGRO
19,90 zł

2. Gra w balansujące kulki na urodziny dla 3-latka

To świetny prezent dla 3-letniego chłopca na urodziny i inne okazje. Zabawka kształtuje wyobraźnię, uczy wytrwałości i koncentracji oraz trenuje sprawność rąk. W komplecie 10 plansz z ładnymi obrazkami, na których trzeba w odpowiedni sposób rozmieścić kolorowe kuleczki. Gra dobra na domowe popołudnia i na spędzanie czasu w podróży.
 
Prezent dla 3-latka – gra z kulkami
GENIALNY DZIECIAK ZRĘCZNOŚCIOWA BALANSUJĄCE KULKI
ALLEGRO
34,90 zł

3. Tablice magnetyczne dla chłopca 3-latka

Dobre tablice magnetyczne stymulują na wiele sposobów i rozwijają u dziecka wiele umiejętności jednocześnie. Szczególnie polecamy tablice dwustronne (magnetyczne i kredowe) z klockami na magnesach oraz mazakiem. Fajnym pomysłem dla 3-latka jest też układanka magnetyczna, czyli zestaw kolorowych magnesów na lodówkę.
 

4. Drewniany sorter na Dzień Dziecka dla 3-latka

Świetna zabawka edukacyjna. Na każdym z siedmiu boków oraz na górze i spodzie zabawki jest umieszczony inny przedmiot wpływający na rozwój dziecka. W zestawie m.in. pętla motoryczna znajdująca się na górze zabawki (można ją ściągnąć i bawić się osobno), obrotowe klocki ze zwierzątkami, zegar, sorter z drewnianymi klockami, obrotowe zębatki i liczydło do nauki liczenia.

Prezent dla 3-latka – sorter
DREWNIANA KOSTKA EDUKACYJNA
ALLEGRO
100,00 zł

5. Tablica z zamkami i drzwiami na prezent dla 3-latka

Na prezent dla 3-latka polecamy mniej typową, a przez to bardzo atrakcyjną tablicę edukacyjną. Wykonana z drewna i metalowych zamknięć różnego typu. Otwarcie zamka pozwala otworzyć okiennice lub drzwi i odkrycie obrazka zwierząt. Ta zabawka dla 3-latka ćwiczy małą motorykę, nadaje się też do nauki cyfr oraz nazw zwierząt w języku angielskim.
Prezent dla 3-latka – tablica z zamkami
MELISSA TABLICA MANIPULACYJNA
ALLEGRO
82,40 zł

6. Rozkręcane zwierzaki na prezent dla chłopca

Dzieci uwielbiają rozkładać zabawki, więc taki prezent spełni wymagania każdego 3-latka. Figurki da się rozłożyć i złożyć. W komplecie kot i dinozaur, wkrętarka na baterie, wiertła i zapasowe śrubki. Zabawka kształtuje umiejętności konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną. Idealny prezent dla chłopca wykonany z wysokiej jakości tworzywa – jest trwały i wielokrotnego użytku.
 
Prezent dla 3-latka – rozkręcane zwierzęta
DUMEL DINO ROZKRĘCONE ZWIERZAKI
ALLEGRO
88,00 zł

Zobacz też:
Redakcja poleca: Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwijaniu sprawności manualnej? Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla malucha.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy