Zabawki z bajki Strażak Sam
fot. AdobeStock

Zabawki i figurki z bajki „Strażak Sam” [Top 12]

Dzięki zabawkom z Samem każde dziecko, wymyślając własne scenariusze z niezwykłymi historiami ratowniczymi, może poczuć się jak dzielny strażak!
Dominika Bielas
Zabawki z bajki Strażak Sam
fot. AdobeStock
„Strażak Sam” to brytyjski serial animowany, który z pewnością kojarzycie z własnego dzieciństwa. Bajka nieprzerwanie od 1987 roku bawi kolejne pokolenia. Tytułowy bohater serii, dzielny i odważny strażak Sam, wraz ze swoimi siostrzeńcami i przyjaciółmi mieszka w fikcyjnym mieście Pontypandy w Walii. Sam zawsze jest gotowy, aby ocalić swoich sąsiadów z opresji. Dzielnie odnajduje zaginione zwierzęta i gasi niebezpieczne pożary. W razie jakichkolwiek trudności zawsze może liczyć na wsparcie swoich kolegów po fachu.

Ta ciepła i wartościowa opowieść o bezinteresownym niesieniu pomocy i pracy zespołowej, to cenna lekcja dla każdego malucha. Dzielnego Sama uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, dlatego producenci zabawek wyszli naprzeciw oczekiwaniom naszych milusińskich i stworzyli serie zabawek z tej bajki. Trudno się dziwić, że gros maluchów chce być jak Sam i marzy o takim prezencie od Mikołaja lub na urodziny:

Figurki bohaterów z bajki „Strażak Sam”

Oprócz samego strażaka Sama w granatowo-żółtym stroju strażackim możesz sprawić dziecku pozostałych strażaków: komendanta Norrisa, Arnolda, Penny, Elvisa i Trevora, a także mieszkańców Pontypandy np.: Mike'a Flooda - złotą rączkę, Sarah i Jamesa - siostrzeńców Sama, Normana - syna Pani Price, który jest najbardziej kłopotliwym mieszkańcem Pontypandy.

Świetnym pomysłem na prezent jest cały zestaw figurek, który można kupić już za 28,99 zł:

Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Remiza strażaka Sama

Jak na prawdziwego strażaka przystało, potrzebuje on swojej remizy. Do wyboru jest kilka opcji, różnej wielkości i w różnych cenach. Z pewnością mały fan Strażaka Sama ucieszy się z takiego prezentu.

Wozy strażaka Sama

Aby akcja ratunkowa się powiodła, nie wystarczą tylko świetne umiejętności strażaków, niezbędny jest także odpowiedni sprzęt. Każdy fan serialu wie, że strażak Sam nie może się obejść bez wozu strażackiego Jupitera oraz mniejszego Venus. Dzielni strażacy posiadają także Hydrusa - amfibię, która pozwala ratować na lądzie i na wodzie oraz łódź Neptun. W powietrzu niezastąpiony jest helikopter Wallaby 2.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy