Jak zachęcić dziecko do nauki chodzenia?
fot. Fisher-Price®

Pierwsze kroki dzięki zabawie

Pierwsze lata życia dziecka są dla niego prawdziwą nauką. To właśnie wtedy maluch uczy się chodzić, mówić, utrzymywać równowagę i poznaje otaczający go świat. Poznaj zabawki, dzięki którym twoja pociecha zrobi pierwszy krok w stronę samodzielności.
Jak zachęcić dziecko do nauki chodzenia?
fot. Fisher-Price®

Jak zachęcić dziecko do nauki chodzenia?

Moment, w którym dziecko stawia swój pierwszy krok, jest dla rodziców niezapomnianym przeżyciem. Jest to podsumowanie ważnego etapu, w którym maluszek uczy się balansowania ciałem i wyprostowanej postawy. Dzieci przyswajają naukę chodzenia w indywidualnym tempie. Są maluchy, które zaczynają chodzić jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia i takie, które puszczają się „maminej spódnicy” o wiele później. Choć wiele zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka, warto wspierać malucha w nauce chodzenia. Aby dziecko mogło ćwiczyć zdolność utrzymania równowagi, potrzebuje zabawek, które mu w tym pomogą. Doskonałą zabawką ułatwiającą naukę chodzenia jest interaktywny Chodzik Zebra od Fisher-Price®, który pomoże twemu maluchowi nauce pierwszych słów i zachęci do stawiania pierwszych kroków! Zebra oferuje całe mnóstwo sposobów na zajęcie rączek siedzącego malucha. Dziecko może przerzucać stronę książeczki lub naciskać podświetlane przyciski, aby wraz z nowymi przyjaciółmi-zwierzątkami poznawać alfabet i liczby, dzięki radosnym wypowiedziom i piosenkom. Natomiast wygodny uchwyt i solidna podstawa na 4 kółkach dodadzą mu pewności podczas pierwszych spacerów. Wesołe komunikaty oraz piosenki w polskiej wersji językowej, zapewniają odpowiednią motywację do ruchu.

Czas na stawianie kolejnych kroków

Kiedy twoje dziecko opanuje już pierwszy etap nauki chodzenia, czas aby trenował sprawność ruchową. W tym celu przydatny będzie Spacerowy stworek od Fisher-Price®, z pomocą którego twój szkrab z radością będzie stawiać kolejne kroki i cieszyć się  szalenie dobrą zabawą w towarzystwie tej zakręconej zabawki do ciągnięcia. Maluch będzie mógł zabrać wesołego stworka na spacer i patrzeć, jak kręci mu się głowa, a miękkie wdzianko radośnie powiewa i wiruje w powietrzu! Dzięki wyrazistym kolorom, wirującym ruchom i ciekawym fakturom do odkrywania dotykiem nawet nie zauważysz, gdy Twój mały szkrab zacznie sam chodzić. Wprawianie stworka w wirujące ruchy to wspaniała motywacja dla małych nóżek i rączek do działania, ciągnięcia, maszerowania i rośnięcia! Wyraziste kolory, radosne ruchy i zestawienie ciekawych faktur do odkrywania dotykiem pobudzą zmysły Twojego dziecka. Nauka chodzenia i ćwiczenie równowagi będzie jeszcze ciekawsze, gdy dziecko odkryje, że ciągnięcie stworka za sznurek wprawia go w wirujący ruch, a ich działania dają radosne rezultaty. To wszystko sprawia, że maluchy chętniej odkrywają związki przyczynowo-skutkowe, a nauka chodzenia wydaje się przyjemna i łatwa do opanowania.

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj: Fisher-Price®
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy