Fisher Price
fot. Fisher-Price®

Zabawki, które uczą samodzielnej zabawy – dlaczego są ważne?

Chcesz wiedzieć, jak wspierać samodzielność swojego dziecka? Na przykład przez wybór odpowiednich zabawek – dostosowanych do potrzeb i rozwoju maluszka. Poznajcie Rockita i Glow, którzy będą świetnymi towarzyszami twojego malucha.
Fisher Price
fot. Fisher-Price®
Bywa, że rodzice uważają, iż ich dzieci nie potrafią bawić się samodzielnie. Trochę jakby nie wierzyli, że jest to w ogóle możliwe. Tymczasem każdy smyk chętnie zajmie się czymś sam, pod warunkiem jednak, że to coś go bardzo zainteresuje! I tu duża rola rodzica, by znalazł dla dziecka zabawkę, która będzie mu się podobała i uczyła go samodzielności. Jak znaleźć tę najlepszą dla naszego malca? Taką, która zaspokoi jego ciekawość i inne potrzeby? I jeszcze będzie wspierać nasze dziecko w rozwoju? 

W dążeniu do samodzielnej zabawy

Najważniejszą „zabawką” malucha jest rodzic. I czas spędzany na zabawie z nim jest czasem wyjątkowo cennym. Jednak wszyscy czasami potrzebujemy, by maluch zajął się czymś na chwilę sam. I nie ma w tym nic złego. To naturalne, że chcemy, by nasze dzieci potrafiły się bawić samodzielnie. Co jednak zrobić, by nowa zabawka potrafiła zainteresować malca na dłuższy czas? By dziecko nie znudziło się nią za szybko i nie rzuciło jej w przysłowiowy kąt? Jeśli nie chcesz mieć po kolejnych zakupach poczucia wyrzuconych pieniędzy i niezaspokojenia potrzeb własnego dziecka, zobacz, na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając takich produktów. Gdy wykorzystasz nasze podpowiedzi, być może już żaden nowy gadżet nie popadnie w niełaskę malucha i nie wyląduje w pudle na zabawki. 
Idealna zabawka dla naszego dziecka to taka, która daje dużo możliwości samodzielnych działań, a także taka, która rośnie razem z potrzebami naszego małego odkrywcy – tak jak interaktywna Smart Moves Rockit od Fisher-Price. W tej zabawce mamy: 

  • ruch,
  • muzykę,
  • interakcję,
  • pracę ze zmysłami dziecka,
  • edukację.
 

A wszystko to podane jest w sposób zachęcający do zabawy i przyjazny dla naszego maluszka. Rozkołysany Rockit i Glow wprost nie mogą się doczekać wspólnej interaktywnej nauki z twoim dzieckiem!


Zabawki interaktywne najlepszym przyjacielem dziecka

Dzieci uwielbiają zabawki interaktywne, takie które wydają z siebie przyjemne dźwięki i które wchodzą z maluchem w interakcję. Kolorowy Rockit od firmy Fisher-Price uczy dziecko alfabetu, liczb i słówek po angielsku – a wszystko to dzieje się podczas tańca i radosnej zabawy w towarzystwie wielokolorowych światełek. Przyjaciele Rockit i Glow rozmawiają zarówno ze sobą, jak i z twoim dzieckiem, zabawnie kołysząc się na boki oraz edukując nie tylko w rytmie ciekawych piosenek. To, co najważniejsze w zabawie z Rockit i Glow to realny wpływ dziecka na to, co za chwile może się wydarzyć. Maluchy uwielbiają, kiedy ktoś z nimi rozmawia. A Rockit może nawet nagrać twoje słowa i powtórzyć je jednym z trzech śmiesznych głosów. Ważne też jest to, że treści edukacyjne w zabawce dostosowane są do naszego malca i mogą rosnąć wraz z nim. Nie ma tu miejsca na nudę! Twoje dziecko będzie z radością odkrywać różne sposoby na zabawę i obserwować interakcje tych dwóch przyjaciół przy akompaniamencie kolorowych światełek i radosnych ruchów.

 

Zabawki, które uczą samodzielnych działań, pomagają dziecku w zdobywaniu nowych umiejętności – wtedy kiedy maluchy są na to gotowe. Ci przyjaciele towarzyszą malcowi w jego rozwoju, a dziecko może się nią bawić w sposób indywidualny, tyle, ile potrzebuje. Dla nas natomiast samodzielność naszego dziecka w trakcie zabawy to ogromna radość i duma, ale i przestrzeń dla siebie, której jako rodzice bardzo potrzebujemy.Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj na: Fisher-Price 
 

Zobacz także

Popularne tematy