GRY
 
 

Zabawki McDonald's wycofano, bo zagrażały dzieciom

McDonald’s wycofuje 1,6 mln zabawek, które dodawał do zestawów Happy Meal na terenie USA i Kanady, ponieważ mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu dzieci. Dwoje dzieci zakrztusiło się gwizdkiem dodanym jako gratis do dziecięcego posiłku.

fot. Fotolia
Sieć restauracji fast food McDonald's wycofuje z rynku zabawki gwizdki z serii „Hello Kitty”, które dodawane były do zestawów posiłków dla dzieci. Okazało się, że mogą być one niebezpieczne dla dzieci.

Gwizdkiem omal nie udusiło się dwoje dzieci

W poniedziałek amerykańska komisja poinformowała o dwóch takich przypadkach w USA, w których dzieci połknęły zbyt małe elementy zabawki, jedno z nich wymagało natychmiastowej pomocy lekarza.
- Natychmiast zabierzcie  te zabawki z zasięgu dzieci i zwróćcie jej do McDonald's – apelowała Patty Davis, rzeczniczka konsumenckiej komisji do spraw bezpieczeństwa produktów w USA, którą cytuje portal polskieradio.pl. - Dostaniecie w zamian inną zabawkę, a także jogurt w tubce i paczkę z pokrojonymi jabłkami.

McDonald’s dodawał niebezpieczne gwizdki do zestawów posiłków dla dzieci na terenie USA i Kanady w październiku i listopadzie.  Sieć wyprodukowała 2,5 mln takich zabawek, 1,6 mln trafiło na rynek.
Klienci mają prawo zwrócić wadliwe zabawki do restauracji należących do sieci Mc Donalds gdzie otrzymają w zamian bezpieczne zamienniki.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Czy niebezpieczne zabawki trafiły do Polski?

- Nasz departament nadzoru rynku sprawdził te informacje po sygnale w USA i udało nam się ustalić, że te zabawki nie zostały wprowadzone jeszcze przez tego przedsiębiorcę w żadnych z krajów na terenie Europy - uspokaja  Paweł Ratyński z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w Warszawie.

Czytaj także: 7 pytań o bezpieczne zabawki.
Doładuj
Przeładuj