Fisher Price
fot. Fisher-Price®

Ministudio muzyczne twojego dziecka!

Twoja pociecha kocha muzykę ponad wszystko? Stwórz dla niej przestrzeń, w której będzie mogła w pełni realizować swoją pasję.
Fisher Price
fot. Fisher-Price®
Niemal każdy z nas słyszał o dobroczynnym wpływie muzyki na rozwój dziecka. Skupiając się na dźwiękach, maluch ćwiczy koncentrację, uczy się wyrażania emocji i rozwija słuch. Jeżeli twoja pociecha reaguje uśmiechem na puszczoną w radiu piosenkę, a w sklepie z zabawkami zwraca uwagę na różnego rodzaju instrumenty – to znaczy, że muzyka stała się jednym z jej zainteresowań. Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc w realizacji tej kiełkującej się pasji.

 

Pokój prawdziwego melomana

Twoje dziecko nie wyobraża sobie dnia bez grania na cymbałkach? A może bawi się w kompozytora rysując nuty? Jeśli tak – spraw by w jego pokoju królowały akcenty związane z jego pasją. Przeznacz specjalną półkę, na której widoczne będą instrumenty. Mogą to być organki, tamburyn, flet, gitara na baterie czy pianinko. Gdy twój maluch zechce pobawić się nimi, zaproponuj, że urządzicie profesjonalne studio muzyczne, w którym będziecie komponować własne utwory! Najmłodsi mają bardzo otwarty umysł i uwielbiają wcielać w życie swoje pomysły. Wykorzystajcie podświetlane Pianinko Malucha od Fisher-Price – po jego włączeniu szkrab usłyszy prawdziwe brzmienie nut, które zachęcą do tworzenia melodii. A gdy najedziecie suwakiem np. na kaczuszkę i wciśniecie klawisz, usłyszycie realistyczne kwakanie! Możecie pobawić się wspólnie w nagrywanie płyty – maluch będzie brzdąkał na pianinku, a ty będziesz przygrywała na tamburynie lub uderzała w perkusję (aby ją zrobić, wystarczy niewielki garnek i plastikowa pałeczka do miodu). Zobaczysz, ile radości dostarczysz dziecku wasze mini-studio!Pianinko Malucha to wspaniały instrument edukacyjny, który rozwija między innymi:

  • umiejętność myślenia (naciskając przyciski, dziecko może podziwiać kolorowe światełka, słuchać piosenek, dźwięków oraz prawdziwego brzmienia pianinka)
  • zręczność (maluch może uderzać w klawisze i chwytać suwak, przesuwając go w jedną i drugą stronę)
  • wyobraźnię (wesołe piosenki i wypowiedzi uczą dziecko alfabetu, kolorów, kształtów, liczb i nie tylko
  • wiedzę o świecie (twoja pociecha usłyszy prawdziwe brzmienie nut oraz odgłosy wydawane przez kaczkę lub krowę)

Karaoke dla maluchów

Pyszny tort ze świeczkami, kolorowe balony i mnóstwo prezentów... Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby świętować swoich urodzin. Chciałabyś zorganizować maluchowi niezapomniane przyjęcie? Zorganizuj urodziny połączone z zabawą karaoke. Z Mikrofonem Malucha – Śpiewaj i nagrywaj od Fisher-Price twoja pociecha poczuje się jak prawdziwa gwiazda estrady! W trakcie imprezy będzie miała szansę zaprezentować swoje zdolności wokalne. A jeśli mały piosenkarz lub piosenkarka zechce nagrać swój występ, wystarczy, że naciśnie przycisk ze Szczeniaczkiem i zacznie śpiewać. Do wokalu można dodać również wesołe efekty dźwiękowe i rytmiczne podkłady perkusyjne. Ale ten mikrofon to nie tylko zabawa – to również nauka.W trakcie śpiewania w duecie ze Szczeniaczkiem, twoja pociecha jednocześnie poznaje alfabet, uczy się liczenia od 1 do 20 oraz kolorów i przeciwieństw, a także rozwija poczucie rytmu („Jeden, dwa, trzy i cztery! Tak, wspaniale, tańczmy dalej!”). Dzięki „tańczącym”, kolorowym światełkom zabawa stanie się jeszcze bardziej wciągająca, a mali goście i ich rodzice, którzy zostali zaproszeni z pewnością nie zapomną takiego przyjęcia urodzinowego. Podobnie, jak będący gwiazdą wieczoru solenizant!

Warto rozwijać dziecięce pasje

Dostosowane do wieku zabawki, takie jak pianinko, cymbałki, flet czy mikrofon z możliwością nagrywania, to świetny sposób na rozwijanie pasji u malucha. Jeśli starsze dziecko w dalszym ciągu wykazuje zainteresowanie muzyką, możesz pomyśleć o zapisaniu go na zajęcia dodatkowe, takie jak śpiew czy gra na instrumencie. Dzięki temu wyłonią się indywidualne predyspozycje i zdolności twojej pociechy, a przy okazji będzie to wspaniała przygoda z mnóstwem atrakcji po drodze.

Materiał powstał przy współpracy z: Fisher-Price

Zobacz także

Popularne tematy