GRY
 
 

Zabawki na 12 miesięcy

Powinny nie tylko wywoływać u Twojego maluszka radosny uśmiech, ale też wpływać na jego rozwój. Przedstawiamy zabawki, które naprawdę przydadzą się niemowlęciu.

zabawki, karuzelka, mp3
fot. Materiały prasowe: Taf Toys
Powinny nie tylko wywoływać u Twojego maluszka radosny uśmiech, ale też wpływać na jego rozwój. Przedstawiamy zabawki, które naprawdę przydadzą się niemowlęciu.Kiedy wchodzisz do sklepu z zabawkami, kuszą Cię setki kolorowych pudełek. Najnowsze grzechotki, nowoczesne klocki, mówiące misie... Jeżeli czujesz się zagubiona w gąszczu zabawek, podpowiemy, które z nich naprawdę warto mieć w dziecinnym pokoiku. Są nie tylko śliczne – dobrane odpowiednio do wieku dziecka stymulują jego rozwój.

1. miesiąc – balonik
Najlepiej czerwony albo niebieski! Przywiąż go do poręczy łóżeczka. Większość noworodków nie interesuje się jeszcze zabawkami i tak naprawdę nie potrzebuje ich (a nawet nie dostrzega). Nie oznacza to jednak, że maluch nie lubi patrzeć na różne przedmioty. Powinnaś dostarczać mu bodźców wzrokowych, ale muszą one spełniać kilka warunków. Nie wybieraj skomplikowanych zabawek, bo malec nie potrafi jeszcze skoncentrować wzroku na przedmiocie. Otaczaj go rzeczami w żywych kolorach, znajdującymi się blisko jego twarzy. Ale uwaga! Nie oczekuj, że noworodek zacznie reagować na widok zabawki. Jeszcze na to za wcześnie!

2. miesiąc – karuzela
Twój maluch nie przesypia już całego dnia, ale zaczyna interesować się światem. Potrzebuje teraz zabawki, która nauczy go koncentrować wzrok na jednym przedmiocie. Uwagę maleństwa najlepiej przykuwają rzeczy, które się ruszają – doskonała będzie karuzelka z misiami lub pajacykami. Dzięki nim dziecko nauczy się wodzić wzrokiem za poruszającymi się przedmiotami.3. miesiąc – pozytywka
Na boku łóżeczka zawieś pozytywkę z łagodną muzyką. Zobaczysz, jak szybko maluszek zacznie reagować na dźwięki, np. ożywieniem. Wybierz model, który ma ruchomy element, np. skrzydełka kręcące się w rytm muzyki. Pora, by maluch nauczył się śledzić drobniejsze poruszające się przedmioty.


4. miesiąc – grzechotka z uchwytem
Małe rączki coraz sprawniej chwytają zabawki, które znajdą się w ich zasięgu. Dziecko nie potrafi jeszcze używać kciuka, ale grzechotkę łapie pozostałymi czterema paluszkami. Ważne jest więc, by miała ona uchwyt, który mu to ułatwi. Unikaj zabawek, które są zbyt duże, za małe lub mają śliską powierzchnię. Wybieraj modele z muzyką lub z grzechocącymi kuleczkami. Niemowlę uczy się, że jest w stanie złapać zabawkę, a gdy nią potrząśnie – zostanie nagrodzone wesołą melodyjką.
Redakcja poleca: Wakacyjne zabawy - łapaczka
Masz minutkę? Zrób dziecku zabawkę z kubeczka i sznurka.
Doładuj
Przeładuj