jak zachęcić dziecko do ruchowych zabaw
fot. Fisher-Price®

Dzieci kochają ruch! Jak wykorzystać to do wspomagania rozwoju?

Korzyści, jakie dziecko czerpie z ruchu są ogromne. Wystarczy tylko odpowiednio to wykorzystać. Poznaj zabawkę od Fisher-Price®, która zachęci twoje dziecko do nauki i fizycznej aktywności!
jak zachęcić dziecko do ruchowych zabaw
fot. Fisher-Price®


Małe dzieci lubią, jak coś się dzieje. Na placu zabaw są pierwsze do wszelkich drabinkowych wspinaczek, a oglądając z rodzicami teatrzyk lub bajkę, ożywiają się w momencie najbardziej dynamicznej akcji. Jednym słowem maluchy kochają ruch i warto wykorzystać tę wiedzę, aby pomóc pociechom rozwijać się także w innych obszarach. Jakich?

Rozwój intelektualny

Czy masz czasami, wrażenie że twoja pociecha nie potrafi usiedzieć w miejscu? Niepotrzebnie! Wiele dzieci, do właściwego i zdrowego rozwoju potrzebuje różnego rodzajów bodźców – w tym właśnie ruchowych. Dlatego zamiast ograniczać temperament pociechy, można go wykorzystać do nauki różnych rzeczy. Zadanie to ułatwi ci Movi Mistrz Zabawy od Fisher-Price. Ten interaktywny towarzysz zaangażuje twoje dziecko do myślenia zadając pytania, animując zabawy lub lub wchodząc w taneczne interakcje w ramach 6 gier.

Movi posiada 3 tryby zabawy:
 
  • Zabawy z alfabetem
  • Ruchy i kształty
  • Gry i zabawy

Zacznijcie od nauki literek. Wciśnij jeden z przycisków na brzuszku, a Movi w dynamiczny sposób przedstawi alfabet za pomocą nazw zwierząt, np. „A jak aligator!” Co więcej, za każdym razem, gdy robot wymieni nazwę jakiegoś zwierzątka, będzie naśladował jego ruchy i poprosi malucha, aby zrobił to samo, np. „Biegnij szybko jak gepard!”. Wesoła zabawa to świetny sposób na zapamiętywanie informacji. A wybierając drugi przycisk, twój przedszkolak pozna zabawę w kształty i kolory, również za pomocą ruchu, np.: „Zielone – idź, czerwone – stój” lub „Koło jest okrągłe, każdy to wie, więc razem ze mną zakręć się!”.

Myślenie krytyczne

Nie, nie. Wbrew pozorom nie chodzi o umiejętność krytykowania czy narzekania. Ucząc malucha krytycznego myślenia sprawiasz, że zyskuje on coraz większą samoświadomość. Dziecko staje się wówczas bardziej kreatywne, samodzielne i lepiej radzi sobie z wszelkimi trudnościami. Wykorzystaj interaktywnego robota Movi, który nauczy szkraba samodzielnego myślenia za pomocą wesołej zabawy. Jaki kształt ma pomarańcza? Oczywiście, okrągły! Movi Mistrz Zabawy prosi maluchy, aby pomyślały o przedmiocie, i pyta, jaki ma kształt, motywując je do używania niezwykle ważnych umiejętności krytycznego myślenia.

Umiejętność słuchania

Słuchanie, a zwłaszcza słuchanie ze zrozumiem to coś, z czym trudno sobie poradzić niejednemu dorosłemu. A co dopiero dziecku! Na szczęście, Movi Mistrz Zabawy potrafi sprawić, by maluch rozwinął tę ważną umiejętność. Interaktywny robot nauczy twoje dziecko wykonywania poleceń na wesoło. Aktywizujące gry, takie jak „Czerwone, zielone” czy „Movi Mówi” pomagają przedszkolakom rozwijać umiejętności słuchania, rozumienia poleceń i postępowania zgodnie z instrukcjami.

Dzięki możliwości ruchu w każdym kierunku Movi Mistrz Zabawy zachęca dzieci do aktywności, ucząc je przestrzegania instrukcji, myślenia oraz rozwiązywania problemów, wspomagając przy tym rozwój zdolności ruchowej! Maluchy mają do dyspozycji 3 tryby i 6 wspaniałych gier, które rozwijają umysł i ciało. Największą zaletą tego robocika jest to, że rozwija sprawność intelektualną dziecka w formie zabawy. A do tego tańczy i wykonuje wygibasy na parkiecie – to prawdziwy mistrz! 

Więcej: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy