Ania Lewandowska przytula małą Klarę
fot. Instagram/annalewandowskahpba

Ania wie, jak wpoić Klarze zdrowe nawyki żywieniowe. Też stosujecie ten trik?

Nauka przez zabawę jest najefektywniejsza, zwłaszcza w przypadku maluchów, zgadzacie się? Zobaczcie, jak możecie pomóc dzieciom polubić zdrowe jedzenie. Sprytne i proste!
Milena Oszczepalińska
Ania Lewandowska przytula małą Klarę
fot. Instagram/annalewandowskahpba
Maluchy uwielbiają robić to, co dorośli. Etap ciągłego naśladowania mamy i taty zaczyna się mniej więcej u dwulatków, ale już młodsze dzieci bacznie obserwują rodziców i uczą się w ten sposób, jak same powinny się zachowywać. Dlatego jeśli coś jest dla nas szczególnie ważne, starajmy się być dla naszych pociech przykładem. Nawet przez wspólną zabawę możemy uczyć ich odpowiednich nawyków, np. przestrzegania zdrowej diety.

Zabawkowa kuchnia to dobry pretekst do nauki zasad odżywiania

Przez wspólne „gotowanie” możemy maluchowi tłumaczyć, że np. na śniadanko dobrze jest zjeść owsiankę z owocami, a do obiadu konieczne są warzywa. Maluch przyjmuje to wszystko w sposób naturalny, a jednocześnie zapamiętuje, że mama nie słodzi herbaty, bo cukier nie jest zdrowy, a tacie smakuje papryka, która ma dużo witaminy C. Wydaje się, że to tak niewiele, a może w znakomity sposób wyrobić u malca prawidłowe nawyki żywieniowe, i to bez wojen o to, by zjadało zupę do końca, bo inaczej nie dostanie batonika.

Widać, że Ania Lewandowska, dla której zdrowa dieta jest szczególnie ważna, również postanowiła uczyć tego Klarę przez zabawę. Na jednym ze zdjęć sportsmenki na Instagramie widać, że dziewczynka ma już swoją własną kuchnię do zabawy. I to jest właśnie to! Zabawkowe kuchnie to jedne z najbardziej lubianych dziecięcych zabawek. W dodatku zabawa nimi może być bardzo edukacyjna. Tylko jaką kuchnię wybrać?
Redakcja poleca: Anna Lewandowska - ćwiczenia w ciąży [WIDEO]
Anna Lewandowska mówi, jakie w ćwiczenia w ciąży może bezpiecznie wykonywać przyszła mama. Zdradza również swoje sposoby na ból pleców w ciąży i wzmocnienie organizmu.

Kuchnia drewniana czy plastikowa?

Jedno i drugie rozwiązanie ma sporo zalet. Kuchnie plastikowe są:
  • tańsze (nie będzie żalu się z nią rozstać, gdy maluch już wyrośnie z zabawek),
  • bardziej kolorowe,
  • lekkie, maluchy same mogą je przestawiać w dowolne miejsce w pokoju, w którym chcą się bawić,
  • łatwiejsze do czyszczenia,
  • często sporo mniejsze, więc idealnie pasują do niewielkich pokoi dziecięcych.

Kuchnie drewniane są:
  • droższe, ale często solidniejsze, więc mogą posłużyć dłużej wielu dzieciom,
  • uznawane za bardziej ekologiczne (jeśli użyte do nich farby mają odpowiednie atesty),
  • stylowe, mogą być po prostu ozdobą dziecięcego pokoju.
Kuchnie drewniane to dobry wybór do większych pokoi z uwagi na to, że zwykle są dość pokaźnych rozmiarów. Często wyposażone są natomiast w różne szafki, półeczki, które mogą służyć po prostu jako miejsce do przechowywania zabawek.
  [content:2_1173,0_26137,0_26058,1_4613:GALGallery]
Wybierając kuchnię do zabawy dla malucha, nie powinniśmy się kierować wyłącznie walorami estetycznymi. Zwykle jako rodzice staramy się, by była ona przede wszystkim ładna, tymczasem z własnego doświadczenia wiem, że moja córka zwraca uwagę na coś innego – na funkcjonalność. Fajnie by zatem było, by dziecięca kuchnia miała np. włączane palniki, ruchome pokrętła, kran i by pomieściła w szafeczkach akcesoria typu garnki, talerze, łyżki, produkty spożywcze.

Czy wasze maluchy też uwielbiają bawić się w gotowanie? Macie zabawkowe kuchnie?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy