Zabawy karnawałowe dla dzieci
fot. AdobeStock

5 sprawdzonych zabaw karnawałowych dla dzieci

Dzięki nim każdy bal będzie bardzo udany! Jak sprawić radość dziecku i jego przyjaciołom? Skorzystaj z naszych propozycji zabaw karnawałowych.
Milena Oszczepalińska
Zabawy karnawałowe dla dzieci
fot. AdobeStock
Karnawał to czas szalonej zabawy. Możecie razem ze swoją pociechą zorganizować taki bal karnawałowy w domu i zaprosić na niego kilkoro przyjaciół dziecka. Aby zabawa była udana, musicie mieć dobry plan. Podpowiadamy, jakie zabawy najbardziej ucieszą maluchy. Zainspirujcie się!

1. Przebieranki

Zgromadź wszelkie śmieszne akcesoria typu peruki, kolorowe okulary, szale boa, kapelusze i włóż to do dużego worka lub kartonu. Następnie każde dziecko losuje z niego z zamkniętymi oczami jedną rzecz, którą ma na siebie włożyć. Gwarantujemy dużo śmiechu! Przy okazji jak przystało na bal karnawałowy, wszyscy uczestnicy będą mieli niepowtarzalne przebrania!
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.

2. Pokaz mody

Kiedy już wszyscy będą odpowiednio wystrojeni, zorganizuj dzieciom pokaz mody albo (jeszcze lepiej) konkurs na najciekawszą stylizację. Można głosować poprzez podniesienie ręki lub zapisując imię wybranego dziecka na kartce. Kto zostanie tegorocznym królem i królową balu?

3. Brakujące krzesło

Zabawa dobrze znana z wesel sprawdzi się na balu karnawałowym dla dzieci. Dzieci tańczą wokół krzeseł do muzyki, a gdy ta przestanie grać, szybko zajmują miejsca. Dla kogo zabraknie krzesła, odpada. Pamiętaj, by zawsze było o jedno krzesło mniej niż uczestników! :)

4. Taniec z balonem

Skoro to bal, to muszą być tańce! Będzie śmieszniej, jeśli zamiast zwykłych tańców w kółku dzieci dobiorą się w dowolne pary (niekoniecznie mieszane) i będą tańczyć z balonem między czołami. Ciekawe, która para będzie potrafiła utrzymać go najdłużej!

5. Maski włóż!

Ale skąd je wziąć? To proste. Zróbcie je sami. Przygotuj dzieciom brystol, kolorowe mazaki, farby, brokat, pompony, klej. Dzieci wyczarują z nich przepiękne maski. Mogą być mocowane na dwa sposoby. Albo na gumeczki, zakładane na głowy, albo w stylu klasycznym – na patyczku. Pierwsza wersja wydaje się wygodniejsza, bo maski na patyczkach trzeba będzie trzymać w ręku, a wiadomo, że dzieci na balu karnawałowym wolałyby mieć wolne ręce (na przykład żeby podjadać pyszne karnawałowe smakołyki). 
  [content:0_16771,1_2797,0_24653,2_1173:PsychologicalTest]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy