Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
fot. Adobe Stock

Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci

Zabawy na Dzień Chłopaka mogą być śmieszne, rozwijające wyobraźnię i kreatywność czy sprawdzające wiedzę. Przede wszystkim powinny jednak dawać chłopcom mnóstwo radości – w końcu to ich święto!
Sylwia Arlak
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
fot. Adobe Stock
30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. Jak dobrze spędzić go z maluchem i czym go zająć, żeby w dniu swojego święta miał mnóstwo frajdy? Podpowiadamy, jakie gry i zabawy na Dzień Chłopaka warto przygotować – dają wiele radości nie tylko chłopcom!

Jakie zabawy zorganizować na Dzień Chłopaka?

Najlepsze zabawy dla dzieci na Dzień Chłopaka to takie, które angażują całą rodzinę. Możesz kupić dziecku nową grę planszową albo Twistera (zasady są proste: gracz losuje, w jakim miejscu ma położyć rękę lub nogę na macie, to samo robią inni gracze, a potem zmieniają pozycję; ten, kto utrzyma równowagę najdłużej, wygrywa), ale możesz skorzystać z naszych propozycji zabaw – nie musisz nawet wychodzić do sklepu!

Gry i zabawy na Dzień Chłopaka

Karaoke

Na Dzień Chłopaka zorganizuj karaoke w domowych pieleszach. Nie wszyscy lubimy chwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi (albo ich brakiem) poza domem, ale wśród najbliższych nie będziemy czuć się skrępowani. W Internecie znajdziesz podkłady muzyczne do wielu popularnych przebojów. Nic tylko śpiewać!

Teleturniej 

W Dzień Chłopaka możesz także zorganizować dla dziecka teleturniej. Przygotuj wcześniej pytania z różnych dziedzin. Za każdą poprawną odpowiedź nagradzaj malucha. To nie musi być nic wielkiego: prezenty na Dzień Chłopaka wcale nie muszą być drogie. Nawet symboliczne nagrody (choćby te zrobione własnoręcznie) sprawią, że wywołasz u swojego dziecka uśmiech od ucha do ucha. A ile będzie miało satysfakcji!

Kalambury

A jeśli mowa o teleturniejach, to może warto pomyśleć też o kalamburach na Dzień Chłopaka? Przygotuj wcześniej karteczki, na których umieścisz hasła. Uczestnicy gry losują hasła, a potem demonstrują je bez użycia słów, tak, aby reszta grupy odgadła. Do tej zabawy możesz zaangażować całą rodzinę albo zaprosić kolegów swojego dziecka. Im więcej was będzie, tym weselej.

Śmieszne zabawy na Dzień Chłopaka

Fajne zabawy na Dzień Chłopaka równie dobrze sprawdzą się na urodziny, wakacje, weekend czy wolny wieczór. Gwarantujemy, że „Kto tak ma?” i „Kim jestem?” staną się stałą rozrywką w waszych domach.

„Kto tak ma?”

Gracze siadają w kółko i po kolei mówią jakąś informację o sobie. Potem zadają pytanie: „Kto tak ma?”. Np. „Boję się pająków, kto też tak ma?”. Każdy, kto ma tak samo (np. też boi się pająków), wstaje i zamienia się miejscami z pytającym. Gra jest mocno angażująca i pozwala dużo dowiedzieć się o sobie nawzajem.

„Kim jestem?”

Gra „Kim jestem?” ma proste zasady. Zapisujemy na karteczkach imiona kilkunastu postaci (mogą być prawdziwe albo fikcyjne). Każdy uczestnik gry losuje po jednej. Nie patrząc na to, co wylosował, przyczepia sobie karteczkę do czoła (tak, aby dobrze widzieli ją pozostali gracze). Następnie zadaje pytanie, które mają mu pomóc odgadnąć, jaką jest postacią – „czy jestem kobietą?”, „czy jestem blondynką?”, „czy jestem gwiazdą filmową?”.

Fajne zabawy na Dzień Chłopaka

Po Dniu Chłopaka pełnym gier i zabaw możecie wybrać się wspólnie na spacer, do kina, na pizzę albo na lody czy gorącą czekoladę (w zależności od pogody). Młodsze dzieci chętnie wybiorą się na plac czy salę zabaw, ze starszymi możesz iść np. na gokarty czy paintball. Zasada jest jedna: wszyscy macie się dobrze bawić!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić bębenek - instrukcja [WIDEO]
Zobacz, jak w łatwy i przyjemny sposób zrobić dziecku prosty instrument muzyczny. Wystarczy kubeczek, balon, nożyczki, łyżeczka oraz papierek po cukierku i bębenek gotowy!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy