Zabawy sylwestrowe dla dzieci
fot. AdobeStock

Zabawy sylwestrowe dla dzieci: 5 pomysłów na fajne gry i zabawy na sylwestra w domu

Zabawy dla dzieci na sylwestra w domu z pewnością umilą całej rodzinie oczekiwanie na Nowy Rok. Sprawdź nasze pomysły na fajne sylwestrowe zabawy dla dzieci małych i dużych.
Milena Oszczepalińska
Zabawy sylwestrowe dla dzieci
fot. AdobeStock
Zabawy sylwestrowe dla dzieci będą świetną rozrywką dla maluchów, a rodzicom także pozwolą miło spędzić wieczór. Sylwestrowa zabawa do białego rana generalnie zarezerwowana jest dla dorosłych. Jednak w tę szczególną noc, łączącą dwa kolejne lata, można pofolgować również dzieciom, o ile mają siłę na położenie się do łóżek później niż o godz. 20. Warto przygotować wcześniej fajne zabawy dla dzieci na sylwestra, które uatrakcyjnią im czas. 

Pomysły na zabawy sylwestrowe w domu:
  1. Zabawy sylwestrowe dla dzieci: Wieża pożegnalna
  2. Gry i zabawy sylwestrowe w domu: Kosze marzeń
  3. Wyklejanka marzeń 
  4. Tańce z balonami - zabawy sylwestrowe z dziećmi
  5. Pomysł na zabawy sylwestrowe: Gorące poduszki

Zabawy sylwestrowe dla dzieci: Wieża pożegnalna

Żeby przywitać nowy rok, warto najpierw pożegnać stary, prawda? My sami często w sylwestra robimy wspominki z wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Dla dzieci można to zrobić w formie zabawy. Przygotuj jednakowe kubeczki lub pojemniczki i porwane na małe kawałki stare gazety. Najpierw zbudujcie z dzieckiem wieżę z kubeczków. Dostawiając każdy kolejny, wymieniajcie jakieś wydarzenia, które utkwiły wam (i waszym dzieciom) w głowach. Kiedy skończą się wam pomysły, zróbcie kuleczki z gazet i strącajcie po kolei od góry każdy kubeczek, żegnając w ten sposób wszystko, co było w starym roku.

Gry i zabawy sylwestrowe w domu: Kosze marzeń

Przygotuj 3 kosze i poproś dziecko, żeby narysowało 3 rzeczy, które chciałoby zrobić w nowym roku. Następnie włóż do każdego z koszy po jednym rysunku. Daj malcowi papierowe kuleczki (możesz wykorzystać te same, co w poprzedniej zabawie). Dziecko niech próbuje celować do każdego z koszy. Marzenie, które znajdzie się w koszu, do którego wpadnie najwięcej kuleczek, będzie miało największą szansę na spełnienie.

Wyklejanka marzeń 

Aby przeprowadzić tę zabawę, musisz wcześniej przygotować sporo różnych obrazków, przedstawiających np. zabawki, ciekawe miejsca, wydarzenia. Daj dziecku dużą kartkę papieru i klej. Niech wybierze spośród wszystkich te obrazki, które chciałby zrealizować/mieć w kolejnym roku. Potem może opowiedzieć, co przedstawia jego praca i dlaczego wybrał akurat te elementy.

Tańce z balonami - zabawy sylwestrowe z dziećmi

Sylwester nie może się obyć bez tańców! Aby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna, niech to będą tańce z balonami, najlepiej konkursowe. W pojedynkę może to być taniec z odbijaniem balona w górę. Osoba, której balon najdłużej utrzyma się nad powierzchnią, wygrywa. Jeśli możliwe jest stworzenie par, zróbcie konkurencję, w której każda para musi tańczyć z balonem umieszczonym pośrodku na wysokości brzucha. Nie można dotykać się za ręce! Para, której balon najdłużej nie spadnie na ziemię, zwycięża.

Pomysł na zabawy sylwestrowe: Gorące poduszki

Jeśli choć raz byliście na weselu, na pewno znacie tę zabawę, ale w wersji z krzesłami. Dla przedszkolaków z uwagi na bezpieczeństwo lepiej wykorzystać do tego miękkie poduszki. Na podłodze ułóż poduszki, pamiętając o tym, by zawsze było ich o jedną mniej niż tańczących wokół dzieci. Po każdej rundzie dziecko, które nie zdążyło usiąść, odpada. Odkładana jest też kolejna poduszka. Wygrywa ten maluch, któremu uda się zająć ostatnią poduszkę.

Zobacz też:
Redakcja poleca: USG prenatalne: kiedy się je wykonuje, jak wygląda, ile trwa?
USG prenatalne służy do oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych na wczesnym etapie ciąży. Dzięki temu badaniu możemy sprawdzić, czy płód rozwija się prawidłowo. Jak się do niego przygotować i czego się spodziewać podczas wizyty u ginekologa? Sprawdź!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy