misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
fot. Fisher Price®

10 cech fajnej zabawy według niemowlęcia

Maty edukacyjne to coś, z czego niemowlęta korzystają bardzo chętnie. Rodzice doceniają je za to, że pozwalają zdobywać dziecku nowe umiejętności, a szkraby uwielbiają na nich przebywać. Dlaczego? Poznaj misiową matę od Fisher-Price® i spójrz na zabawę oczami dziecka.
misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
fot. Fisher Price®
Misiowa mata to przedmiot, na który możesz położyć dziecko i mieć je na oku, jednocześnie obserwując postępy rozwojowe. A oto, jak leżenie na macie postrzega Twój maluch:

1. Mam nowych przyjaciół

Z początku nieśmiały i zadziwiony szkrab, pomału oswoi się z wiszącymi nad nim przedmiotami. Oczywiście nie od razu będzie wyciągać rączki w kierunku uroczych zwierzątek czy uśmiechać się do swego odbicia w lusterku, ale w końcu odkryje radość z zabawy. Misiowa mata Fisher-Price  posiada 5 zabawek do przyczepiania: szeleszczącego motylka, klekotki, lustereczko, dzwoniącego misia i gryzaczek. Elementy są zawieszone na kolorowym łuku i służą między innymi do uderzania, dzwonienia i podgryzania. Ich różnorodność sprawi, że maluch pokocha swych nowych przyjaciół i nie będzie chciał się z nimi rozstać. 

2. Odróżniam kolory

Misiowa mata edukacyjna to dla dziecka swojego rodzaju mini plac zabaw. Urocze zawieszki przykuwają wzrok malca i zachęcają go do interakcji z poznanymi przyjaciółmi. Zabawki są w różnych kolorach, zarówno czarno-białych (niemowlęta kochają to połączenie) oraz delikatnych, pastelowych. Badania dowodzą, że różnorodne kolory stymulują rozwijające się zmysły dziecka. Zmysł wzroku jest jednym z najważniejszych, z którego mały człowiek będzie korzystał w dorosłym życiu. Już samo patrzenie na nowe przedmioty będzie dla niego wspaniałą zabawą, wzbudzi jego ciekawość i zachęci do dalszej nauki. 

3. Uczę się rozpoznawać kształty

Maty edukacyjne pozwalają dzieciom zdobywać nowe umiejętności, zwłaszcza za pomocą zmysłów. Różnorodne kształty stymulują wyobraźnię oraz ciekawość dziecka. Wszelkie nietypowe faktury, szeleszczące elementy i lustereczka przyczepione do misiowej maty Fisher-Price sprawią,  że niemowlę za każdym razem będzie odkrywało coś nowego. Już trzymiesięczny maluch będzie interesował się tym, co może zobaczyć i dotknąć, a to zachęci go to odkrywania kolejnych funkcji misiowej maty.

4. Dotykam i badam

Mata wspomaga rozwój dziecka, a jej kolory i materiały, oddziałują na jego zmysły. Różnorodne faktury stymulują wrażliwość niemowlęcia na dotyk. Dzięki wiszącym elementom, maluch będzie obserwował zabawki, a później po nie sięgał i dokładnie je badał. To wspaniały trening w zakresie pozwania świata, a pamiętajmy, że dla kilkumiesięcznego szkraba tym "całym światem" jest jego najbliższe otoczenie.

5. Słyszę nowe dźwięki

Muzyka odgrywa w życiu dziecka znaczącą rolę. Już w okresie prenatalnym maluch słyszy dźwięki, które docierają do niego ze świata zewnętrznego. Z czasem niemowlę poznaje coraz to nowe melodie i uczy się je rozróżniać oraz zapamiętywać. Dlatego misiowa mata Fisher-Price została wyposażona w różnorodne dźwięki, które stymulują rozwijające się zmysły dziecka. Przenośna muzyczna chmurka posiada 2 tryby odtwarzania: 20 minut (tryb długogrający) lub 10 minut (tryb krótkogrający). Muzyka sprawi, że maluch będzie zaciekawiony, rozbawiony lub odprężony - w zależności od nastroju.

6. Mogę się zrelaksować

Misiowa mata pozwala nie tylko na zabawę, ale również na chwilę wytchnienia. Podobnie jak tryb muzyki zrelaksuje szkraba, tak samo miękkie podłoże sprawi, że plecki dziecka odpoczną po radosnej zabawie. Misiowa mata została wykonana z takiego materiału, aby dziecko, nie czuło dyskomfortu w obrębie odcinka lędźwiowo-krzyżowego. A gdy twoja pociecha odpocznie, będzie mogła stawić czoła nowym wyzwaniom!

7. Ćwiczę zręczność

Misiowa mata Fisher-Price pobudzi u malucha umiejętności ruchowe, a także wpłynie na jego rozwój poznawczy i emocjonalny. Gdy dziecko leży pod łukiem, może sięgać po wiszące na nim elementy i je trącać. Chwytanie wiszących zabawek i przyciąganie ich do ust rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i pozwala ćwiczyć zręczność. 

8. Jestem samodzielny/a

Z misiową matą twoja pociecha wciąż będzie odkrywać coś nowego. Przedmiot ten jest na tyle różnorodny i funkcjonalny, że pozwala dziecku na samodzielną zabawę. To po prostu przestrzeń, na której niemowlę może się naprawdę wykazać. Podczas, gdy ty będziesz mogła odpocząć lub zająć się domowymi obowiązkami, szkrab zajmie się chwytaniem kolorowych zawieszek, odkrywaniem swojego odbicia w lusterku lub słuchaniem melodii. Próbując leżeć na brzuszku pozna zabawki z zupełnie innej perspektywy, a to już kolejny krok w stronę samodzielności!

9. Trenuję leżenie na brzuszku

Misiowa mata Fisher-Price zachęci twoje dziecko do podnoszenia główki. To także wspaniałe miejsce do tego, by maluch mógł ćwiczyć leżenie na brzuszku i wzmacniać mięśnie szyi oraz tułowia. Miękka mata zachęca też do różnych innych aktywności - np. przekręcania się, pełzania, siadania. A dzwoniącego misia można odpiąć od maty i postawić przed maluchem, co pozwoli dziecku przejść do kolejnego etapu rozwoju, jakim jest raczkowanie.

10. Mogę bawić się razem z mamą

Misiowa mata to coś, co spodoba się nie tylko niemowlęciu, ale i tobie. Kolorowy łuk do wieszania zabawek ma okrągłe okienko do podglądania dziecka. Będziesz mogła pobawić się ze swoją pociechą np. w "a kuku, maluszku!" lub inną grę. Dodatkowo, przenośna muzyczna chmurka z dwoma trybami odtwarzania (krótko- i długogrający) pozwala zabrać radosną zabawę wszędzie tam, dokąd wybierzesz się ze swoją pociechą. Możesz również odczepić pałąki i zabrać matę np. na piknik czy w podróż. Misiowa mata może być zawsze tam, gdzie Wy!

Więcej: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy