marko
fot. Marko

Twoje dziecko raczkuje? Zadbaj o jego bezpieczeństwo

Pełzanie i raczkowanie to ważny etap w rozwoju, poprzedzający chodzenie. Masz w domu mobilnego malucha? To świetna wiadomość! Ale jednocześnie sygnał ostrzegawczy. Dowiedz się, jak zabezpieczyć dom przed ciekawskim szkrabem.
marko
fot. Marko
Teraz gdy szkrab potrafi już samodzielnie się poruszać i myszkuje, gdzie tylko się da, pora pomyśleć o zabezpieczeniu domu. Warto zastanowić się, gdzie mogą czyhać pułapki na malucha, i jak je wyeliminować. Zobacz, co ci się przyda.

 

Jak chronić niemowlę przed wypadkami?

Przyszedł moment, w którym twoje dziecko zaczęło raczkować. Cieszysz się z tego powodu niezmiernie, ale jednocześnie w twojej głowie zapala się czerwona lampka. Co, jeśli maluszek się skaleczy albo porazi go prąd? Nie wiedzieć czemu, dzieci od zawsze interesują się niebezpiecznymi przedmiotami, a wszelkie otwory np. w kontaktach, to okazja, aby włożyć w nie paluszki. Dolne szafki oraz szuflady także zachęcają do tego, by zajrzeć do środka. Dlatego, gdy maluch staje się mobilny, warto zabezpieczyć teren. Nie znaczy to, że trzeba od razu zamykać wszystkie szafki na klucz czy pozbywać się szklanych przedmiotów. Można natomiast odgrodzić niemowlę od potencjalnie niebezpiecznych kątów. W tym celu przydadzą się bramki bezpieczeństwa Dreambaby, które ochronią dziecko przed gniazdkami elektrycznymi, kuchenką gazową, a nawet kominkiem.

Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Bezpieczna przestrzeń malucha

Bramki bezpieczeństwa są bardzo ważnym elementem w domu, w którym są małe dzieci. Zapewniają one bezpieczne obszary, zapobiegając tym samym wejściu do potencjalnie niebezpiecznych miejsc domu. Twoja pociecha uwielbia bawić się w salonie, w którym stoi wysoki regał, a w nim... cenne pamiątki? Zamiast martwić się po fakcie, zorganizuj maluchowi bezpieczną przestrzeń, w której będzie mógł się bawić. Wykorzystaj do tego bramkę bezpieczeństwa Royale Converta 3w1, która pozwala na stworzenie idealnej przestrzeni do zabawy i nauki w każdym pokoju. Jest wykonana z wytrzymałego metalu i bardzo łatwa w montażu. Oprócz salonu i kuchni newralgicznym punktem domu są również schody. Wchodzenie na nie jest łatwe dla raczkującego dziecka, ale podczas schodzenia z nich może zdarzyć się bolesny upadek. Najlepiej zabezpieczyć schody zarówno na górze, jak i na dole specjalną bramką Liberty. Montowana jest rozporowo, dzięki czemu doskonale zabezpiecza przejścia i schody o szerokości 75-82cm. Bramka otwiera się w dwóch kierunkach, wygodnie rozchyla się – także jedną ręką. Jeżeli masz w domu nierówną powierzchnię, pomocny okaże się adapter wyrównujący do bramek lub adapter wyrównujący ścianę, który nie wymaga wiercenia dziur w drogich poręczach i słupkach schodowych. Bramki bezpieczeństwa mogą być również użyte jako doskonała zapora regulująca dostęp zwierząt do pomieszczeń.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy raczkującym dziecku?

W domu znajdzie się jednak więcej pułapek.
  • Mali wędrownicy uwielbiają podciągać się, trzymając za zwisające rogi obrusa. Jeśli masz go na stole, lepiej na jakiś czas z niego zrezygnuj. Zwłaszcza że szkrab mógłby strącić np. kubek z gorącą herbatą lub ciężki wazon.
  • Na szuflady i szafki możesz założyć specjalne blokady, których maluch nie będzie w stanie rozbroić. Na stronie Marko możesz znaleźć pełen asortyment zabezpieczeń do mebli – między innymi zaślepki oraz nakładki piankowe na ostre krawędzie.
  • Pomyśl też o kupnie osłonek na gniazdka elektryczne. Są jednym z najważniejszych zabezpieczeń w domu.
  • Zrób porządek w łazience – niech wszystkie proszki do prania i środki czystości trafią na górną półkę.
  • Kolejnym miejscem, gdzie czai się bardzo dużo niebezpieczeństw, jest kuchnia, a w szczególności kurki od kuchenki gazowej – przed tym pomieszczeniem również warto ustawić bramkę ochronną.

Zastanawiasz się, jaki rodzaj i wielkość zabezpieczenia będą odpowiednie do twojego mieszkania? Ten kalkulator pozwoli ci obliczyć, jakiej bramki potrzebujesz.Każda mama pamięta pierwsze samodzielne siadanie dziecka, raczkowanie, potem podnoszenie się i pierwsze kroki. Marzysz o tym, aby wspominać ten czas mile? Zainwestuj w specjalne bramki Dreambaby, które pomogą ci odpowiednio zabezpieczyć dom. Niech twoje dziecko rośnie bezpiecznie!

Zobacz wszystkie rodzaje dostępnych bramek: Dreambaby

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy