jakie zabiegi kosmetyczne po ciąży
fot. Fotolia

Zabiegi kosmetyczne po ciąży – które w trakcie laktacji, a które po?

Masz ochotę na wizytę w gabinecie kosmetycznym? Przeczytaj, jakim zabiegom kosmetycznym możesz poddać się w czasie laktacji, a z którymi powinnaś poczekać do zakończenia karmienia piersią.
Karolina Stępniewska
jakie zabiegi kosmetyczne po ciąży
fot. Fotolia
Ciało po ciąży potrzebuje czasu na regenerację. Wiele z nas ma problem z zaakceptowaniem zmian, które zachodzą w naszych ciałach podczas ciąży i po porodzie. Chciałybyśmy od razu wrócić do wagi sprzed ciąży, pozbyć się rozstępów, fałd skóry na brzuchu. Czas po porodzie to dla wielu mam trudny okres – burza hormonów trwa w najlepsze, jesteśmy zmęczone i wyjątkowo wrażliwe. Czasami nasze ciała tylko potęgują nasze złe samopoczucie. Chciałybyśmy je dopieścić, zadbać o siebie, poczuć się lepiej. 

Kosmetyki po porodzie - sprawdź opinie

Na pewno pomoże czas, cierpliwość i wytrwałość, jeśli jednak chcesz szybszego efektu, możesz rozważyć zabiegi kosmetyczne. - Istnieje kilka metod walki z niedoskonałościami ciała po ciąży, ale aby właściwie dobrać zabieg i zaplanować terapię, której efekty będą możliwe najszybsze i najskuteczniejsze, konieczna jest wizyta u specjalisty, który posiada doświadczenie i odpowiednie wykształcenie – mówi dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, dyrektor medyczny Instytutu MEDESTETIS. Nie wszystkie zabiegi można jednak wykonywać podczas karmienia piersią, dlatego przeczytaj, z którymi zabiegami kosmetycznymi musisz zaczekać do zakończenia laktacji. 

Ciało po ciąży: najczęstsze problemy

Oprócz rozstępów i zbędnych kilogramów, jest jeszcze kilka problemów, z którymi przychodzi nam zmierzyć się po ciąży. - Większość mam po ciąży boryka się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, nagromadzonym w czasie ciąży oraz z wiotką skórą – mówi dr Kuschill-Dziurda. - Kolejnym problemem mam są blizny i rozstępy. Jeśli chodzi o twarz, najczęstszą konsekwencją zmian hormonalnych w ciąży, są zmiany w kolorycie skóry, w tym pojawianie się przebarwień. Skóra twarzy jest często przesuszona, wiotka i poszarzała – wylicza.
Redakcja poleca: Z Martą Król o formie po ciąży - film
Przeraża cię perspektywa zrzucania kilogramów po ciąży? Nie martw się, może powrót do formy po ciąży będzie łatwiejszy niż myślisz. Zobacz wypowiedź Marty Król, mamy dwójki dzieci.

Jakie dbać o ciało po ciąży?

Co, oprócz czasu, potrzebne jest kobiecie, żeby wrócić do formy sprzed ciąży? Cierpliwość, odpowiednie nawyki żywieniowe i prawidłowa pielęgnacja. Często o tym zapominamy, skupiając się na pielęgnacji dziecka. - Należy pamiętać, że w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej najważniejsza jest prawidłowa dieta i odpowiednia aktywność fizyczna – podpowiada dr Kuschill-Dziurda. - Bez tego wyszczuplenie i ujędrnienie będzie bardzo trudne, a efekt nawet najskuteczniejszego zabiegu może zostać szybko zaprzepaszczony. Dieta wpływa również na wygląd skóry twarzy - jeśli jest mało urozmaicona lub tłusta, mogą pojawić się kłopotliwe zmiany, w postaci przetłuszczania lub nawet grudek - przestrzega. W walce z przebarwieniami bardzo ważna jest ochrona skóry przed promieniami słonecznymi – nie wychodźcie z domu bez posmarowania twarzy kremem z filtrem. Pomoże to wam uniknąć kolejnych przebarwień.

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet karmiących piersią

Jeśli sama dieta, ruch i domowa pielęgnacja, to dla ciebie za mało i chciałabyś udać się do salonu kosmetycznego, musisz wiedzieć, jakie zabiegi dozwolone są w okresie karmienia piersią. Mamom karmiącym proponuje się przede wszystkim zabiegi nieinwazyjne, takie jak:
  • endodermologia Lipomassage LPG - masaż drenujący, wykonywany przy użyciu rolki zasysającej powietrze. Pomaga walczyć z utratą jędrności, rozświetla skórę, odmładza i wyszczupla.
  • fala akustyczna Eat Skin Shock  - skutecznie rozbija tkankę tłuszczową za pomocą fali akustycznej. 

Zabiegi kosmetyczne po zakończonej laktacji

Kiedy zakończysz karmienie piersią, możesz poddać się jednemu z wielu bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych o wielce tajemniczych nazwach. Wyjaśniamy, co się pod nimi kryje:
  • lipoliza - niechirurgiczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Uwolnione z komórek tłuszcze są transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi i są usuwane z organizmu.
  • Thermolifting Zaffiro – ten zabieg powoduje skurczenie włókien kolagenowych w wyniku promieniowania podczerwonego IR. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Zmarszczki są wygładzone, a efekt widoczny jest już w kilka chwil od rozpoczęcia zabiegu.
  • Ipixel – ablacyjny resurfacing skóry, który redukuje przebarwienia i likwiduje niedoskonałości skóry: drobne zmarszczki, blizny, rozstępy.
  • Dye-VL – likwidacja zmian naczyniowych i przebarwień. Głównym efektem zabiegu jest termiczne uszkodzenie komórek, w których doszło do nagromadzenia barwnika, powodującego zmianę pigmentacyjną lub naczyniową (melanina lub hemoglobina).
  • peeling medyczny -  stymuluje odnowę komórkową, spłyca płytkie zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. 
  • mezoterapia - biorewitalizacja skóry poprzez śródskórne podawanie substancji biologicznie czynnych, takich jak m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy i substancje rozjaśniające.
  • hydrobalans -  procedura stosowana w leczeniu nadmiernego przesuszenia skóry. Do skóry wprowadza się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. 

Konsultacja: Dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej, dyrektor medyczny Instytutu MEDESTETIS
 
 
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy