Zabrze: Dwumiesięczne niemowlę wypadło z wózka. Matka była pijana [FILM]

Dlaczego nikt nie zareagował, widząc w autobusie nietrzeźwą kobietę z małym dzieckiem?
Dominika Bielas
Z wózkiem w komunikacji miejskiej
fot. AdobeStock
Kompletnie pijana 26-latka jechała komunikacją miejską, mając pod opieką maleńkie dziecko. Sytuacja o mały włos nie skończyłaby się tragicznie, gdyż dwumiesięczne dziecko wypadło z wózka podczas jazdy autobusem.

Na szczęście dziecku nic się nie stało

Kobieta została zatrzymana przez policję, a badanie wykazało 1,76 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło do szpitala, a wstępne badania nie wykazały żadnych urazów. Maluszek został jednak na obserwacji. Kobiecie grozi nawet 5 lat więzienia za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Sprawą zajmie się zabrzański sąd.

Skrajna nieodpowiedzialność, jakiej dopuściła się kobieta oburza, ale druzgocący jest także fakt, że nikt nie zareagował zawczasu. Kobieta najpewniej krążyła po mieście i wsiadła do komunikacji, mijając przechodniów. Mimo to nikt nie zareagował. Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Na YouTube, na kanale Brzoza TV można zobaczyć eksperyment społeczny, który pokazuje, jak Polacy reagują na dokładnie takie sytuacje.
 
 

Dlaczego? Większość ludzi woli się nie wtrącać i nie reaguje, a tym samym daje społeczne przyzwolenie na to, by do takich sytuacji dochodziło. Pamiętaj jednak, że gdy widzisz pijanego opiekuna z dzieckiem, nie wahaj się reagować. Takie stacje to zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka.

Źródło: polsatnews.pl

Zobacz także:

Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Ojca - już w niedzielę!

Jakim jesteś tatą?