GRY
 
 

„Zachęta czyta dzieciom”

11.02.2012r., godz.12.30 Zachęta i wydawnictwo Wytwórnia zapraszają dzieci w wieku 4-7 lat i rodziców na warsztat rodzinny z cyklu „Zachęta czyta dzieciom”.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Zaprezentujemy książkę Wszystko gra Anny Czerwińskiej Rydel i Marty Ignerskiej

Tym razem warsztat z cyklu Zachęta czyta dzieciom będzie bardzo nietypowy. Przeniesiemy się w świat dźwięków: usłyszymy instrumenty wchodzące w skład orkiestry i nauczymy się je rozpoznawać, a za pomocą specjalnych urządzeń sprawdzimy, jak da się przetworzyć nasze głosy i stworzyć z nich kompozycję. Przekonamy się też, czy muzykę da się namalować! Czy wiecie jakie instrumenty grają w orkiestrze symfonicznej? Jakie tworzą grupy i kto to jest koncertmistrz?
Ta książka wprowadzi Was w świat muzyków, ich instrumentów oraz relacji między nimi.

Jesteście zaproszeni do sali prób, gdzie poznacie poszczególne instrumenty muzyczne, a także wykonawców. Początkowy chaos dźwiękowy i trudne relacje pomiędzy indywidualnościami, jakimi są artyści, stopniowo przemieniają się w piękną muzykę. A kiedy wchodzi dyrygent... WSZYSTKO GRA! Trudno uwierzyć, ale ilustracje Marty Ignerskiej sprawiają, że widzisz i słyszysz ten dźwięk!

prowadzenie: Maria Świerżewska i Mateusz Franczak
zapisy: Dział Edukacji 22 556 96 71

cena: 18 zł

więcej »

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj