GRY
 
 

Zaczytane Niedziele w Kawiarni Plac Zabaw - „Grzeczna”

8.07.2012 godz. 12:00 Klubokawiarnia Plac Zabaw zaprasza dzieci na spotkanie z książką „Grzeczna” autorstwa mistrzowskiej pary Gro Dahle i Sveina Nyhusa.

kawiarnia plac zabaw
„Grzeczna” to powieść o dziewczynce, która staje się niewidoczna, ponieważ nie wolno jej, albo nie ma odwagi, robić nic innego niż to, o co jest proszona. A prosi się ją by była grzeczna, pilna, śliczna i czyściutka. Czy będąc grzeczną uda się Lusi znaleźć drogę do siebie samej? "Grzeczna" to poetycka, skłaniająca do refleksji książka, którą łatwo zrozumieją małe dzieci, wcielając się w postać Lusi, a starsze dzieci i dorośli dostrzegą symbolikę i przesłanie w tekście. Dahle wyczarowuje opowieść sugestywnym rytmem i poetyckimi obrazami, tworzy wyjątkowy nastrój za pomocą codziennych, rozpoznawalnych słów. Obrazy w książce przemawiają jeszcze bardziej, niż słowa. Ilustrator Svein Nyhus rysuje miękko i słodko, dziko i mocno. Podwójny efekt jest silny - i oryginalny. Zapraszamy słuchaczy w różnym wieku, także z rodzicami – usiądźmy razem pod namiotem i odkryjmy mnóstwo znaczeń i odcieni tej historii!

Zaczytane Niedziele w Kawiarni Plac Zabaw - „Grzeczna” wyd. EneDueRabe  
wstęp wolny

Klubokawiarnia PLAC ZABAW
ul. Jeżewskiego / Aleja Kasztanowa
Warszawa
tel. +48 602 308 503
www.plac-zabaw.waw.pl
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj