GRY
 
 

Zaczytane Niedziele w Kawiarni Plac Zabaw - Wrony i wąż

9.09.2012r., godz.12:00 Kawiarnia Plac Zabaw zaprasza małych słuchaczy do wysłuchania historii pod tytułem "Wrony i wąż".

kawiarnia plac zabaw

To uroczo staromodna opowieść o poczciwym ptasim małżeństwie, żarłocznym wężu i sprytnej sowie, która pomogła go przechytrzyć. I jedyna książka dla dzieci w dorobku Aldousa Huxleya, który napisał ją w 1944 roku dla swej pięcioletniej siostrzenicy Olivii de Hauleville. Kilka lat później rękopis spłonął w pożarze, który zniszczył dom pisarza, a o bajce zapomniano na długo. Na szczęście swój egzemplarz zachowali państwo Yostowie, sąsiedzi de Haulleville'ów, wspomniani w tekście bajki obok Olivii i jej brata Siggy'ego. Dzięki temu w 1967 roku - kilka lat po śmierci autora – historia ukazała się w formie książkowej.

Zaczytane Niedziele w Kawiarni Plac Zabaw - „Wrony i wąż” A. Huxley, wyd. Dwie Siostry
ul. Jeżewskiego (przy kortach tenisowych)


wstęp wolny
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj