GRY
 
 

W którą stronę jedzie ten autobus? Dorośli się kłócą, a dzieci wiedzą!

Ta zagadka podzieliła dorosłych, a dzieci rozwiązują ją bez problemu! A wy jak myślicie, w którą stronę jedzie szkolny autobus: w lewo czy w prawo? My mieliśmy problem!

fot. kadr z YouTube.com
Internet uwielbia zagadki. Zastanawialiśmy się już m.in. nad kolorem sukienki i tym, która z trzech piękności na zdjęciu jest mamą, a które są córkami, teraz pora na żółty amerykański autobus szkolny. Nieźle się nagłówkowaliśmy nad odpowiedzią na pytanie, w którą stronę jedzie pojazd. Spójrzcie na zdjęcie i sami odpowiedzcie:I jak? W lewo czy w prawo? Jeśli - tak jak my - macie problem z podjęciem ostatecznej decyzji, nie oceniajcie się zbyt surowo i zapytajcie... dziecka. Okazuje się, że dorośli mają większy problem z odgadnięciem kierunku jazdy tego autobusu niż dzieci. 80 proc. dzieci poniżej 10 roku życia od razu podało prawidłową odpowiedź!

Zagadkę zamieścił National Geographic w ramach Brain Games TV Series. Dlaczego dzieciom jest łatwiej odpowiedzieć dobrze? Korzystają ze wskazówek wizualnych, podczas gdy my skupiamy się na wielu czynnikach jednocześnie. 

Uwaga: spoiler!

My znamy już odpowiedź. Spójrzcie na drzwi. Jakie drzwi? No właśnie! Ponieważ nie widać drzwi, wiemy, że autobus jedzie w lewo. Gdyby to była Anglia, jechałby oczywiście w prawo.Sami odgadliście? Ile czasu potrzebowaliście, żeby udzielić dobrej odpowiedzi?
 
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj