GRY
 
 

Zagraj w I, CULTURE Orchestra – warsztaty muzyczne

18 i 19.02.2012r., Instytut Adama Mickiewicza i Zachęta zapraszają na warsztaty towarzyszące wystawie „Kultura w czasach prezydencji”

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

prowadzenie: Grzegorz Wierus*
godz. 16 warsztaty rodzinne (dzieci w każdym wieku + opiekunowie)
godz. 18 warsztaty dla dorosłych

czas trwania: około 1godz.

Wspólne tworzenie było podstawowym założeniem programu I, CULTURE. Każdy może muzykować, a najlepiej robić to razem, bez ocen i ograniczeń. Warsztaty rozpoczną się ćwiczeniami rozgrzewającymi , będzie można dotknąć i pograć na instrumentach, na koniec wspólnie wykonać fragment III części I Symfonii Mahlera.
W warsztatach biorą udział młodzi muzycy z I, CULTURE Orchestra.

*Grzegorz Wierus – dyrygent, ur. 1978 r. Od 2010 r. jest asystentem dyrygenta Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Regularnie koncertuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, prowadząc m.in. autorski cykl koncertów familijnych Filharmonia: o co tyle hałasu!?. Istotną cześć jego działalności stanowią projekty związane z muzyką współczesną i alternatywną, a także działania z pogranicza różnych dziedzin sztuki oraz muzyki profesjonalnej i amatorskiej (warsztaty muzyczne z Chórem dla (nie)opornych przy Filharmonii Łódzkiej, projekt Generacje-kreacje Stowarzyszenia „Cała Polska czyta dzieciom”). Jest przekonany, że wartości, jakie wprowadza w życie, czynny udział w działaniach artystycznych, są dla każdego bezcenne. Stąd wielkie zamiłowanie do działalności popularyzatorsko-warsztatowej wśród odbiorców spoza profesjonalnego świata muzycznego.

koszt: 5 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny)
Zapisy na warsztaty: warsztaty@iam.pl oraz tel. 603 704 850

więcej »

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj