zajączek z rolki po papierze toaletowym
fot. AdobeStock

Zajączek z rolki po papierze toaletowym: instrukcja krok po kroku

Zajączek z rolki po papierze toaletowym to prosta i ciekawa ozdoba wielkanocna, którą możesz wykonać razem z dzieckiem. Wszystkie potrzebne rzeczy najprawdopodobniej masz już w domu, więc od razu możecie zabrać się do pracy. Wykonanie jednego zajączka z rolki po papierze zajmie wam ok. 10 minut.
Milena Oszczepalińska
zajączek z rolki po papierze toaletowym
fot. AdobeStock
Jednym z bardziej popularnych symboli Wielkanocy jest zajączek wielkanocny, dlatego podpowiadamy, jak w łatwy sposób zrobić zajączka z rolki po papierze toaletowym i miło spędzić w ten sposób czas z dzieckiem.
Dekorowanie domu przed świętami to jedna z przyjemniejszych rzeczy. Zamiast (albo oprócz) kupowania gotowych ozdób, warto pokusić się o wykonanie ich samemu, zwłaszcza że można zaprzęgnąć do pomocy dzieci, co będzie dla nich dodatkową atrakcją.

Spis treści:

Zajączek z rolki po papierze toaletowym: potrzebne rzeczy

Aby zrobić wesołego zajączka z rolki po papierze toaletowym, potrzebujesz jedynie kilku rzeczy, które prawdopodobnie masz w domu w dziecięcej szafce z przyborami plastycznymi. Jeśli nie znajdziesz ich w domu, z łatwością kupisz je w każdym sklepie papierniczym.

zajączek z rolki po papierze toaletowym potrzebne rzeczy
fot. Adobe Stok

Do zrobienia zajączka z rolki po papierze toaletowym przygotuj:
  • rolki po papierze toaletowym (jedna na jednego zajączka),
  • nożyczki,
  • klej,
  • farby,
  • flamastry,
  • papier kolorowy,
  • ewentualnie oczka ruchome i małe pomponiki.

Jak zrobić zajączka z rolki papieru toaletowego - krok po kroku

zajączek z rolki po papierze toaletowym oklejone rolki
fot. Adobe Stock

Krok 1: Pomalujcie rolki papieru na wybrane kolory. Inna możliwość: oklejcie rolki papieru papierem kolorowym (może być bibuła lub krepina). Aby zrobić to ładnie, przygotuj prostokąty papieru, których krótszy bok będzie miał długość taką, jaką ma wysokość rolki po papierze toaletowym. Dłuższy bok prostokąta powinien mieć długość nieco większą niż obwód rolki. Posmaruj rolkę (albo jedną stronę prostokąta) dokładnie klejem i oklej ją prostokątem z papieru kolorowego.

zajączek z rolki po papierze toaletowym rolka z uszamifot. Adobe Stok

Krok 2: Wytnij dla każdego zajączka parę uszu z papieru kolorowego. Mogą to być dwa wąskie prostokąty, które na jednym końcu ukształtujecie nożyczkami w szpic. Uszka można dodatkowo uszczegółowić flamastrem, tak jak to widać na powyższym zdjęciu. Uszy trzeba wkleić jedno obok drugiego po wewnętrznej stronie rolki po papierze toaletowym.

zajączek z rolki po papierze toaletowym gotowe zajączkifot. Adobe Stock

Krok 3: Dorysujcie zajączkom noski, pyszczki i wąsy. Noski można zrobić z pomponów (zobacz na naszym zdjęciu głównym). Oczka najlepiej zrobić ruchome (można kupić gotowe). Najłatwiej wykonać je z „bąbli’’ wyciętych z blistra po zużytym leku, wkładając do środka kółeczko z czarnego papieru i przyklejając je do rolki. Jeśli nie macie ruchomych oczek i nie chce ich się wam robić, oczy zajączkom można dorysować. Jak zobaczysz na naszym głównym zdjęciu, zajączki z rolki po papierze można dodatkowo ozdobić kwiatkami z włóczki, ale też koralikami czy kwiatuszkami wyciętymi z kolorowych papierów.

Jak zrobić królika z rolki papieru – inne pomysły

zajączek z rolki po papierze toaletowym delikatne zajączkifot. Adobe Stock

Na zdjęciu powyżej delikatne zajączki z dwukolorowymi uszami i drobnymi dekoracjami. Zwróć uwagę, że ich uszka wcale nie są wklejane od środka rolki, ale stanowią element papieru kolorowego, którym ją oklejono. Można tak zrobić, wycinając prostokąt do oklejenia rolki, z którego od razu będą wystawać uszy. Aby były dwukolorowe, trzeba na nich nakleić owale w innym kolorze. Pyszczki i oczka wystarczy dorysować cienkim pisakiem. Do tego drobne kwiatki albo krawat i eleganckie delikatne zajączki gotowe.


zajączek z rolki po papierze toaletowym z nóżkami
fot. Adobe Stock

Te urocze zajączki z rolki po papierze toaletowym mają łapki! Dzięki nim wyglądają prześlicznie. Łapki trzeba wyciąć z papieru i nakleić na nie w kontrastowym kolorze owalne „poduszeczki’’ – jedną większą i trzy małe powyżej większej. Każdą łapkę przykleja się w dolnej części rolki i lekko ukośnie. Całą resztę robi się identycznie jak w naszej podstawowej instrukcji (wersja z oklejaniem rolki). Jednak warto ją zmodyfikować o dodanie koloru do wnętrza uszu – idealnie będzie wyglądał kolor użyty do zrobienia „poduszeczek’’ na łapkach. Pyszczek i oczka wystarczy narysować. Jak widać na zdjęciu powyżej, takie zajączki mogą być dekoracją nie tylko na Wielkanoc, ale i na urodziny.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Szablon zająca wielkanocnego i przepis na piękną girlandę z papieru [WIDEO]
Nie masz pomysłu jak przystroić dom na święta? Zrób z dzieckiem łańcuch wielkanocny, którego motywem przewodnim będzie wielkanocny zając - szablon zająca do druku i instrukcja na filmie pozwolą ci stworzyć niepowtarzalną dekorację.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy