GRY
 
 

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci - marzec, Warszawa

Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Spotkania w poniedziałki i środy w warszawskiej Kalimbie.

logo, kalimba
ROZRABIAJKI  dla maluchów – czyli  zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1,5 do 3 lat
 
ŚRODY godz. 10:00 – 11:30 
6, 13, 20, 27 marca
 
Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Przedszkole to już nie żarty, to pierwszy samodzielny krok, który trzeba wykonać bez rodzicielskiej obstawy, a i rówieśnicy to też nowe wyzwanie. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, dlatego warto wcześniej poświęcić trochę czasu żeby się do tego przygotować. W kameralnej grupie, podczas zabawy okaże się to nie takie trudne! Słuchając muzyki, śpiewając piosenki, rysując, rozwiązując zagadki łatwiej będzie zrozumieć i zaakceptować im zasady funkcjonowania w grupie. Rodzice będą towarzyszyć dzieciom w warsztatach tylko tak długo jak dziecku będzie to potrzebne, a potem będą mogli sobie w salce obok wypić kawkę i poczytać gazetkę. Dzieci też nie będą głodować... przewidziany jest dla nich mały poczęstunek podczas którego odpoczną od natłoku wrażeń.
 
Celem zajęć jest:
· Usamodzielnianie dzieci
· Dbanie o prawidłowy rozwój maluchów
· Zwiększenie sprawności fizycznej
· Poznawanie siebie oraz otaczającego nas świata
· Rozwijanie sprawności manualnej poprzez różnego rodzaju zajęcia plastyczne z wykorzystaniem farb, kredek, plasteliny, modeliny, masy solnej, kleju, papieru, pędzli, gąbek, stempli, krepiny
· Rozwijanie zmysłów dotyku, węchu, smaku, wzroku oraz równowagi poprzez taniec, zabawy indywidualne oraz grupowe, śpiew, zajęcia plastyczne
· Nabywanie umiejętności wyrażania własnych uczuć oraz potrzeb a także radzenia sobie w trudnych sytuacjach
· Nawiązywanie kontaktu z drugą osobą
 
koszt : 120zł - karnet na miesiąc ( można też spróbować jednorazowo za 35zł )
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
 
6 marca ŚRODA godz. 10:00 
 
Cykl Zwierzęta Afryki. Za oknem zima a my rozgrzejemy się nieco przy afrykańskim tańcu i poznamy bliżej egzotyczne zwierzęta, które w naszych warunkach można spotkać jedynie w zoo. Tym razem będzie to Lew. Będziemy bawić się w przedziwną historię wa, który był... czarny, wszyscy się go bali, nawet groźny słoń, a lew okazał się być bardzo dobrym lwem. Stworzymy portret lwa malując paluszkami.
 
13 marca ŚRODA godz. 10:00 
 
Cykl Zwierzęta Afryki. Za oknem zima a my rozgrzejemy się nieco przy afrykańskim tańcu i poznamy bliżej egzotyczne zwierzęta, które w naszych warunkach można spotkać jedynie w zoo. Tym razem będzie to Zebra. Zebry zwołały kiedyś zebranie, bo usłyszały że ktoś po zebrach chodzi, a tu chodziło o pasy na przejściu dla pieszych! Tym razem będziemy doskonalić umiejętność trzymania pędzla podczas malowania zebrom czarnych pasów.
 
20 marca ŚRODA godz. 10:00 
 
Zajęcia Wiosna. Szukamy oznak wiosny. Będą również zabawy i piosenki wiosenne, tańce i tworzenie marzanny. Spodziewajcie się kwiatów i kolorów wiosennych!
 
27 marca ŚRODA godz. 10:00 
 
"Moje Ciało". Dobrze wiedzieć co ma się do dyspozycji podczas codziennych czynności i zabaw. Będą zabawy z lustrem i sporo gimnastyki. Spróbujemy spojrzeć na nasza sylwetkę jak na całość, odrysujemy swoje ciałka i pokolorujemy. Oznaczymy prawą i lewą stronę ciała.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj