furda, logo

Joga dla dzieci z autyzmem - Warszawa

Zapraszamy na zajęcia z jogi dla dzieci autystycznych.
furda, logo
Dzieci z autyzmem ćwiczą jogę…. z FuRDĄ!
 
Fundacja na rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz dla ich opiekunów. Ćwiczenia na bazie jogi odbywają się w nowym ośrodku na Czerniakowie.
 
W świeżo odnowionym ośrodku przy ul. Podchorążych 8 codziennie odbywają się zajęcia z ćwiczeniami na bazie jogi. Prowadzi je mgr Mariusz Żelazko, który na podstawie wieloletnich doświadczeń stworzył program dostosowany do specyficznych potrzeb dzieci i młodzieży z autyzmem, biorąc szczególnie pod uwagę różnorodny stopień nasilenia zaburzeń.
 
 „Korzyści z ćwiczeń na bazie jogi leżą w obszarze porządkowania bodźców zmysłowych, a dotyczą przede wszystkim percepcji własnego ciała: napięcia mięśni, położenia kończyn, postawy ciała. Uczą cierpliwości i wytrwałości, dostarczają satysfakcji z pokonywania własnych ograniczeń, dają odprężenie i poprawę tężyzny fizycznej.” – podkreśla Mariusz Żelazko, prowadzący zajęcia. 
 
Ilość chętnych do udziału w projekcie ASD Joga, współfinansowanym ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy, przerosła oczekiwania organizatorów. „Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni ilością zgłoszeń. By dać szansę kolejnym chętnym stworzyliśmy listę rezerwową. Pracujemy także nad opracowaniem dodatkowej siatki zajęć.” – mówi Magdalena Osęka, prezes FuRDA. Podkreśla także, że realizacja projektu jest na razie przewidziana do końca bieżącego roku, ale ze względu na ewidentne zapotrzebowanie tego typu działań, fundacja będzie chciała go  kontynuować. 
 
Więcej informacji znaleźć można na stronie fundacji www.furda.pl oraz pod mailem furda@furda.pl lub na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/FuRDA/125721354175498
 
Informacje o fundacji FuRDA:
 
Rodziny dzieci z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwoju przechodzą trudną drogę złożoną z podobnych etapów: długie oczekiwanie w niepewności na diagnozę, trudności rodzinne, problemy ze znalezieniem przedszkola, szkoły, z zapewnieniem dziecku odpowiednich zajęć. Uporanie się choć z niektórymi, z tych problemów nieraz motywuje ludzi do dzielenia się swoim doświadczeniem i do pomagania innym rodzinom w podobnej sytuacji. W ten sposób powstała Fundacja na rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem, początkowo skupiając przyjaciół i znajomych jednej rodziny, w której przyszło na świat trzech chłopców z autyzmem. Fundacja ta wyróżnia się wśród innych działających na tym samym polu organizacji specyfiką swojej misji: stworzyć dla młodych ludzi z autyzmem przestrzeń, w której będą mogli bawić się i odkrywać swoje mocne strony oraz poznawać nowe sposoby na wyrażenie siebie i lepsze poznanie drugiego człowieka. Pomoc edukacyjna i oddziaływanie terapeutyczne są temu zadaniu podporządkowane, nie są natomiast głównym celem, tak jak w szkole, czy na zajęciach terapeutycznych.
 
Dodatkowych informacji udziela: Marcin Osęka, furda@furda.pl
 
Redakcja poleca: Dlaczego warto ćwiczyć jogę starając się o dziecko? - film.
O tym dlaczego warto ćwiczyć jogę przygotowując się do zajścia w ciążę mówi Aleksandra Kunstler, instruktorka i współwłaścicielka pracowni Jogamudra w Warszawie.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy