koronawirus: zakaz śpiewania w szkole
fot. Adobe Stock

ZAKAZ śpiewania w szkole: dzieci mogą zarażać się koronawirusem!

Zakaz śpiewania na lekcjach muzyki ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Magdalena Drab
koronawirus: zakaz śpiewania w szkole
fot. Adobe Stock
Dzieci w szkole podstawowej na warszawskim Ursynowie nie będą mogły uczyć się śpiewu. Dyrekcja placówki obawia się, że śpiewanie mogłoby zwiększyć liczbę zakażeń koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli.

Koronawirus: zakaz śpiewu w szkole

Dyrekcja szkoły podstawowej nr 340 w Warszawie zakazała uczniom śpiewania na lekcjach muzyki. Dzieci podczas śpiewu mogłyby zarażać się wzajemnie koronawirusem, twierdzą władze szkoły. Wcześniej jeden z nauczycieli z tej placówki przebywał na kwarantannie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Jest jednak zdrowy i wrócił już do pracy.

Co zatem dzieci będą robić na lekcjach muzyki? Dozwolona jest jedynie nauka gry na instrumentach.

„Dyrekcja szkoły postanowiła zamienić elementy programu nauczania. Uczniowie w pierwszej połowie roku szkolnego będą realizować treści nauczania w zakresie gry na instrumentach, ruchu przy muzyce, słuchania i percepcji muzyki oraz kultury muzycznej, narodowego i światowego dziedzictwa kulturowego, języka i funkcji muzyki, myślenia muzycznego, kreacji i twórczego działania” − przekazała rzeczniczka dzielnicy cytowana przez portal tvn24.pl.

Rodzice uczniów nie rozumieją zakazu śpiewania przez dzieci w szkole. Dyrekcja broni jednak swojej decyzji, twierdząc, że stosuje się jedynie do zaleceń sanepidu oraz MEN. W szkole na Ursynowie obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa, a uczniowie klas od czwartej do ósmej i pracownicy szkoły w przestrzeni wspólnej chodzą w maseczkach. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi wytycznymi dla szkół, dyrekcja ma prawo wprowadzić dodatkowe obostrzenia, jeśli wymaga tego ochrona dzieci z chorobami przewlekłymi.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy