solarium, kobieta, opalanie
fot. Roman Makhmutov - Fotolia.com

Solarium

Generalnie w czasie ciąży powinnaś unikać podwyższania temperatury ciała.
solarium, kobieta, opalanie
fot. Roman Makhmutov - Fotolia.com

Generalnie w czasie ciąży powinnaś unikać podwyższania temperatury ciała. Dlatego, jeśli już musisz wybrać się do solarium, to wcześniej zapytaj o radę swojego lekarza.

Jeśli Ci pozwoli, to i tak nie rób sobie zbyt długich seansów. Twoja skóra jest teraz bardzo wrażliwa na światło. Dlatego po opalaniu może dojść do odbarwień czy nawet alergii skórnych. Podczas opalania może zacząć skakać Ci ciśnienie czy kręcić się w głowie. Wtedy musisz natychmiast zakończyć seans.

Dobrze by też było, gdyby wizyta w solarium odbyła się w zimie i była związana z brakiem w Twoim organizmie witaminy D, odpowiedzialnej za prawidłowe wchłanianie wapnia. Seanse w lecie, kiedy gorąco jest także na dworze, i tylko dla efektu pięknej opalenizny, są – delikatnie mówiąc – nierozsądne.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy