Wcześniaki w pelerynkach superbohaterów w jednym ze szpitali
fot. Facebook/Schaumburg Photography

Zakładają wcześniakom pelerynki superbohaterów, by pokazać ich siłę w walce o życie

Personel medyczny tego szpitala wpadł na doskonały pomysł, dzięki któremu rodzice wcześniaków mogą patrzeć w przyszłość z nadzieją. Zobaczcie, jak uroczo maluszki wyglądają w tych nietypowych wdziankach!
Milena Oszczepalińska
Wcześniaki w pelerynkach superbohaterów w jednym ze szpitali
fot. Facebook/Schaumburg Photography
Gest personelu medycznego z jednego z amerykańskich szpitali skierowany do rodziców wcześniaków jest absolutnie godny podziwu. Wymyślili, że uszyją przedwcześnie urodzonym maluszkom specjalne kostiumy, które dodadzą otuchy ich rodzicom. Te ubranka są naprawdę urocze!

Wcześniaki nabierają sił w pelerynkach superbohaterów

Personel medyczny z Saint Luke's Hospital w Kansas City przygotował dla znajdujących się tam wcześniaków coś naprawdę wyjątkowego. Podarował im pelerynki z różnymi suberbohaterami – batmanem, spidermanem oraz z kolorowymi motylami. Miały one być symbolicznym znakiem tego, jak waleczne są maluszki znajdujące się na oddziale szpitala.

Ten drobny gest zasługuje tym bardziej na uznanie, że wszystkie ubranka zostały wykonane ręcznie. Są maleńkich rozmiarów, w sam raz dla noworodków, które przyszły na świat o kilka, kilkanaście tygodni za wcześnie. Pomysłem zachwyceni są rodzice maluszków, czego wyrazem jest to, że od razu założyli im nowe wdzianka. Maleństwa wyglądają w nich niesamowicie i rzeczywiście dzięki nim wydaje się, że są jeszcze silniejsze i na pewno szybko nabiorą sił, by w końcu pojechać do domu z mamą i tatą.
Redakcja poleca: O kangurowaniu wcześniaków mówi neonatolog [WIDEO]
Kangurowanie to metoda, którą wymyśliły... kangury. One zawsze mają ze sobą swoje maleństwo – wyjaśnia dr n. med. Beata Pawlus, lekarz kierujący Oddziałem Neonatologii Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Jak przebiega kangurowanie i dlaczego się je stosuje?

Drobna rzecz, która wiele zmienia

Owszem, obecna medycyna radzi sobie z ratowaniem wcześniaków nawet tych urodzonych o wiele za wcześnie, ale nie znaczy to, że nie można dodatkowo wspierać rodziców i dodawać im otuchy choćby przez tak drobne gesty. Z medycznego punktu widzenia takie ubranka niewiele znaczą, ale wszyscy dobrze wiemy, jak istotną rolą dla naszego zdrowia jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Rodzice wcześniaków z Saint Luke's Hospital z pewnością patrzą w przyszłość z nadzieją, gdy widzą, że w inkubatorach leżą ich mali superbohaterowie.
Podoba wam się ten pomysł? Chcielibyście, żeby w polskich szpitalach personel równie mocno troszczył się o zdrowie psychiczne rodziców wcześniaków czy uważacie, że to nie ma większego znaczenia?

Źródło: kobieceporady.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy