GRY

Mapa atrakcji dla dzieci

Przepis na udane wakacje z dzieckiem? Mnóstwo atrakcji! Zamki, parki rozrywki, skanseny, rezerwaty zwierząt, czyli wszystko to, co sprawia, że nuda nie ma wstępu. Wybierz województwo, w którym znajduje się wasza urlopowa miejscowość, a my podpowiemy ci, dokąd się wybrać, by zrobić przerwę od plaży, gór czy jeziora.

Zamek w Łańcucie
fot. Fotolia

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych (najstarsze z XVIII wieku) oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Warto zajrzeć też do szklarni, gdzie eksponowane są kwitnące storczyki: naziemne (rosnące na ziemi), litofity (rosnące na skałach) i nadrzewne (rosnące na konarach drzew) zwane epifitami.
Uwaga! Muzeum-Zamek w Łańcucie przystąpiło do akcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Muzeum za złotówkę”, co oznacza, że dzieci w wieku pomiędzy 7–16 rokiem życia płacą za bilety 1 zł.
Zamek w Łańcucie
ul. Zamkowa 1, Łańcut
woj. podkarpackie
17 225 20 09, 17 225 20 10
wycieczki@zamek-lancut.pl
https://www.zamek-lancut.pl
Wróć do mapy atrakcji