GRY
 
 

Leczenie infekcji intymnej podczas okresu

Co robić, jeśli leczenie infekcji intymnej przerwał okres? Wziąć resztę globulek, czy po miesiączce powtórzyć kurację od początku? Podpowiadamy, jak nie zaprzepaścić efektów leczenia.

ciąża, paznokcie, brzuch, kobieta
fot. © detailblick - Fotolia.com

Infekcje intymne zdarzają się każdej kobiecie. Czasem konieczne jest długotrwałe leczenie. Co robić, jeśli w trakcie kuracji wypada termin miesiączki? Przeczytaj, jak nie zaprzepaścić efektów.

Sprawdź też, jak zapobiegać infekcjom intymnym

Zapalenie pochwy

Zapalenie pochwy leczy się globulkami i kurację dopochwową przeprowadzamy zawsze do skończenia opakowania – tylko wówczas mamy pewność, że leczenie jest zakończone. Jeżeli w trakcie leczenia zapalenia pochwy pojawi się miesiączka, to należy przerwać przyjmowanie globulek. Do kuracji trzeba wrócić, kiedy krwawienie się skończy. Nie ma potrzeby zaczynać leczenia od początku.
Redakcja poleca: Przyczyny świądu pochwy [WIDEO]
Zastanawiasz się, co może być przyczyną swędzenia pochwy? Powodów takiego dyskomfortu, który czasem nawet utrudnia współżycie, jest bardzo wiele. Zobacz film, w którym dr Jacek Tulimowski – ginekolog, opisuje przyczyny świądu sromu i pochwy.

Nawracające zapalenie pochwy - zmiana leczenia

Zdarza się jednak, że nawet jeśli wzięło się wszystkie globulki, dolegliwości powracają albo nie ustępują (o nawracających zapaleniach pochwy czytaj: kobiece sprawy - infekcje). W takiej sytuacji nie powtarzamy kuracji tym samym lekiem – lekarz powinien podczas badania pobrać posiew i rozpisać zarówno kobiecie, jaki i jej partnerowi, leczenie celowane zgodne z uzyskanym antybiogramem.

Sprawdź, co możesz zrobić, zanim rozwinie się infekcja pochwy.
Doładuj
Przeładuj