dzieci, kinderbal, przyjęcie

Zaplanuj przyjęcie dla dziecka

Przyjęcie dziecięce trzeba wcześniej zaplanować. Przewidzieć ile osób zaprosić, co zrobić do jedzenia, ile będzie to kosztować, jakie zabawy zorganizować.
dzieci, kinderbal, przyjęcie
Dzięki takiej wcześniejszej organizacji będziesz mogła przewidzieć wiele rzeczy, które mogą umknąć w ferworze przygotowań. Zobacz jak krok po kroku zaplanować przyjęcie dla dziecka.
 1. Datę przyjęcia dla dzieci trzeba zaplanować nieco wcześniej. Najlepiej już miesiąc przed wydarzeniem. Będziesz miała wystarczająco dużo czasu, aby wszystko zorganizować
 2. Eksperci radzą zaprosić na przyjęcie tyle dzieci, ile lat ma twoje dziecko. Jednak zaufaj swojej intuicji, ty wiesz najlepiej jakie towarzystwo będzie odpowiadać twojemu dziecku.
 3. Pamiętaj o wcześniejszym rozdaniu zaproszeń na urodziny dziecka. Goście powinni je otrzymać najpóźniej na dwa tygodnie przed imprezą. Rodzice dzieci muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty w waszym domu.
 4. Jeśli wystarczy ci czasu, postaraj się przygotować zaproszenia z wykonanymi ręcznie akcentami. Daj przy tym dziecku wykazać się inwencją twórczą (np. pozwól odcisnąć rączkę na zewnętrznej stronie blankietu albo niech samo ozdobi go kolorowymi naklejkami). Niech twoja pociecha też zaangażuje się w organizację swojego przyjęcia. Jeśli nie masz na to czasu wydrukuj gotowe szablony zaproszeń na dziecięce przyjęcie.
 5. Być może będą ci potrzebni pomocnicy, to znaczy dorosłe osoby, które będą ci pomagać w organizowaniu zabaw dla dzieci i opiece nad nimi. Umów się wcześniej z tymi osobami. Upewnij się, czy mogą zarezerwować sobie czas w danym terminie.
 6. Jeżeli urządzasz przyjęcie tematyczne to wybierz temat. Może być on związany z zainteresowaniami dziecka, z ulubiona bajka czy książką lub z pora roku, w czasie której organizowana jest zabawa. Oczywiście temat musi być odpowiedni do grupy wiekowej. Można też urządzić bal bez tematu przewodniego.

  Zobacz też: Scenariusze zabaw urodzinowych dla 5-6–latków
   
 7. Zaplanuj też wcześniej wydatki – co będzie ci potrzebne i zastanów się ile to będzie kosztować. Może warto coś zmienić, aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Nie musisz od razu wydawać fortuny. Najważniejsza dla dzieci będzie dobra zabawa.
 8. Kolejna ważną rzeczą jest decyzja, gdzie dzieci będą się bawić. Jeśli planujesz zabawy, które wiążą się np. z malowaniem farbami to być może lepiej będzie, jeśli będą robić to w ogrodzie – oczywiście jeśli będzie wystarczająco ciepło. Jeżeli zaś dzieci będą bawić się w domu, musisz dopilnować, aby było tam bezpiecznie. Z pokoju, w którym będą urzędować dzieci, zabierz wszelkie szkła i doniczki z kwiatami. Jeśli impreza będzie huczna, z tańcami, dobrze jest wynieść zbędne meble, a zamiast krzeseł umieścić w pokoju poduszki. Stół z jedzeniem najlepiej postawić przy ścianie. Dzięki temu na środku będzie więcej miejsca do zabaw i tańców.
 9. Musisz wziąć również pod uwagę kondycję fizyczną i psychiczną twojego dziecka; to znaczy co lubi, czego nie, czy jest nieśmiałe, co mu sprawi dużą przyjemność.
 10. Pamiętaj też, aby nastawić dzieci na zabawę. W końcu jest to dla dziecka ogromnie ważne i duże wydarzenie, na które różnie może zareagować.
Zobacz też: 5 najlepszych zabaw na kinderbal!
Redakcja poleca: Jak zrobić duże bańki mydlane
Każde dziecko uwielbia bańki mydlane. A im większe bańki tym zabawa fajniejsza - to przecież oczywiste. Dlatego pokażemy ci jak zrobić imponujaco duże bańki mydlane.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy