dwulatek, samochód, fotelik

„Zapomniałam o własnym dziecku i zostawiłam je w samochodzie!”

Dramatyczny wpis uczy nas wszystkich. Wyciągnij lekcję dla siebie.
dwulatek, samochód, fotelik
Ile razy zastanawiałaś się jak to możliwe, że ktoś jeszcze zostawia dziecko w nagrzanym samochodzie, skoro tyle razy mówi się o takich tragicznych historiach. Praktycznie każde wakacje obfitują w wydarzenia tego typu i za każdym razem wzbudzają ogromne emocje i fale komentarzy. Mimo to kolejne nieodpowiedzialne matki powtarzają ten błąd, zupełnie nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Jedna z blogerek, Britta Eberle prowadząca blog This is Motherhood, otwarcie przyznała się do pozostawienia dziecka w samochodzie, przestrzegając inne mamy przed takim lekkomyślnym postępowaniem.

Jak to się mogło stać?

Przyjechaliśmy całą rodziną do przyjaciół. Wysiedliśmy z samochodu, zapominając zabrać najmłodszego członka naszej rodziny. Nikt o niej pamiętał. Siedziała sama w aucie przez 20 minut płacząc wniebogłosy. Ten mały błąd mógł mieć tragiczne konsekwencje.

 
Zobacz także: Samochód jest jak piekarnik! Nie zostawiaj dziecka w aucie!
 
Sytuacja znana z codziennego życia? Wysiadamy z samochodu tylko na chwilę i wydaje nam się, że dziecko zostało samo tylko na 5 minut? Nic bardziej mylnego. Dla malucha nawet tak krótki czas w rozgrzanej blaszanej puszce staje się wiecznością. Blogerka przytacza statystyki mówiące o 718 przypadkach śmierci dzieci w wyniku przegrzania w samochodzie od 1998 roku. Wzruszająco opisuje jak postrzega siebie jako matkę:
 

Zwykle myślę, że jestem dobrą mamą, ale dzisiaj popełniłam ogromny błąd i czuję się strasznie. Nie ma wytłumaczenia dla tego, co zrobiłam. Część mnie nie chce się tym dzielić. Nie chcę, aby świat wiedział jak zawiodłam. Muszę jednak powiedzieć, że nie jestem perfekcyjną mamą. I jeśli ja to zrobiłam, każdy może popełnić ten sam błąd. To przerażające, ale dzięki temu zdarzeniu nie oceniam innych tak surowo i bardziej uważam na to, co robię.

Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.

„Widzicie tę małą dziewczynkę? Proszę ją o wybaczenie!”

Takie wydarzenia to nie tylko przestroga dla innych mam. 2-letnia Ada zapomniała o tym, co się stało. Nie była długo sama i nie było bardzo gorąco, ale jej mama nigdy więcej nie zostawi jej w samochodzie. Dlaczego? Po pierwsze z powodu śmiertelnego niebezpieczeństwa, na jakie naraziła córkę. Po drugie z powodu empatii, która teraz będzie jeszcze silniejsza. Po trzecie z powodu poczucia odpowiedzialności, jakiego się nauczyła. Po czwarte z powodu szoku, który całkowicie zmienił jej podejście do innych rodziców i do siebie samej – popełniającej błędy. To wydarzenie na zawsze zmieniło jej życie.

Przeczytaj cały wpis:


 
Czy Wam też zdarzało się zostawić dziecko samo w samochodzie lub popełnić podstawowy błąd, który uważacie za karygodny?
 
Źródło: babble.com
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy