GRY
 
 

Zapomniany Dzień Ojca

O Dniu Matki czy Dniu Kobiet przeważnie pamiętamy, datę Dnia Ojca zwykle musimy sprawdzić w kalendarzu, a w sklepach nie widać w tym okresie większego poruszenia.

mama, tata, kobieta, mężczyzna, prezent, niespodzianka
fot. Panthermedia
Potwierdzają to rozmowy z pracownikami sklepów znajdujących się w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach. Wielu sprzedawców nie dostrzegło w ostatnich latach zwiększenia sprzedaży przed tym świętem. – Nic takiego nie zauważyliśmy – usłyszeliśmy w sklepie kosmetycznym mającym szeroki asortyment produktów dla mężczyzn. – Przed Dniem Matki faktycznie przychodzi wielu młodszych klientów, którzy proszą o radę w sprawie zakupu. W przypadku Dnia Ojca praktycznie takich zapytań nie ma.
 
Wbrew pozorom podobnie wygląda sytuacja w sklepach komputerowych, elektronicznych i z zegarkami, gdzie 23 czerwca przemija niepostrzeżenie. – Dzień Kobiet zdecydowanie przebija święto ojców pod względem wielkości sprzedaży. Na początku marca bardzo popularne są np. kolorowe akcesoria, naklejki do laptopów. Natomiast okres przed Dniem Ojca nie różni się niczym od innych dni w roku – stwierdzono w sklepie komputerowym.
 
Nieco większe zainteresowanie budzi się w sklepach wielobranżowych, choć na tle święta mam, święto ojca wypada blado. – W drugiej połowie czerwca sprzedaż odzieży męskiej, alkoholi, narzędzi, czy też akcesoriów samochodowych utrzymuje się na podobnym poziomie - powiedział Dariusz Matyszok, kierownik działu przemysłowego Real. - Bardzo dobrze sprzedają się natomiast specjalne gadżety wprowadzone do oferty z myślą o Dniu Ojca, takie jak złote medale oraz dyplomy.
 
Koszule trzymają się mocno
Nadejście Dnia Ojca najbardziej odczuwalne jest w sklepach z męską odzieżą i galanterią skórzaną. – Popyt zwiększa się 2-3 dni przed świętem, ale najwięcej klientów mamy jednak w samym Dniu Ojca. Zwykle czeka się na ostatnią chwilę – dowiedzieliśmy się w sklepie z konfekcją męską. Pod względem kupowanych prezentów dzieci mają tradycyjne podejście. Koszula, t-shirt, krawat, czy spinki do mankietów znajdują się w czołówce podarunkowego rankingu popularności. W wyborze często pomagają matki, które nierzadko znają rozmiar koszuli lepiej niż sam ojciec. Dobrze sprzedają się również portfele, skórzane etui oraz paski.  
 
Jeśli ktoś chciałby się wykazać większą kreatywnością, centra handlowe oferują wiele innych możliwości. W punktach fotograficznych można zamówić koszulkę, podkładkę pod myszkę, puzzle, kubek lub nawet kufel ze zdjęciem swoich pociech. Pełnoletnie dzieci mogą rozważyć zakup piersiówki, eleganckiej zapalniczki lub papierośnicy. Dostać można również scyzoryk, dopasowany do potrzeb polowania, żeglowania lub wędkowania. Na koneserów wina czekają gustowne zestawy z korkociągiem, zatyczką, termometrem i końcówką do nalewania.

Czego chcą ojcowie?
Jeśli chodzi o otrzymywane prezenty ojcowie przeważnie nie mają wygórowanych wymagań. Nie okażą niezadowolenia z przysłowiowej pary skarpetek, którą z okazji swojego święta otrzymali po raz 8 z rzędu. Warto jednak docenić ich wysiłek w odpowiedni sposób i podarować coś specjalnego. Właściwych prezentów postanowiliśmy poszukać u źródła, pytając ojców o wymarzony prezent. Najczęściej wybieranym podarunkiem był ten przygotowany własnoręcznie. Wielu ucieszyłoby się z prezentów niematerialnych. „Telefon z życzeniami”, „buziak”, czy też „spokój w rodzinie” – mówili ojcowie. Wysoko w sondażu uplasował się także dobry alkohol, książka, bilety na koncert oraz akcesoria samochodowe. Najczęściej kupowana koszula oraz krawat również znalazły się w grupie wymarzonych prezentów. 


Redakcja poleca: Jak zrobić kubek z napisem - DIY na prezent
Zobacz jak niewiele trzeba, by zrobić fantastyczny oryginalny prezent. Pokażemy Ci jak krok po kroku zrobić spersonalizowany kubek z napisem, który będzie świetnym prezentem dla taty na Dzień Ojca lub Dzień Dziadka.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj