fot. źródło: Today.com

Niemowlę, które spada z przewijaka — to koszmar każdej mamy!

Czasem sekundy dzielą nas od tragedii. To, co zrobił ten 9-latek, podbiło serca internautów na całym świecie – zobaczcie film!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. źródło: Today.com
Mama niby ma oczy dokoła głowy, niby, gdy przewija dziecko ma wszystko pod ręka, niby… Ilu z nas zdarzyło się, że dziecko będące na wyciągnięcie ręki przewróciło się, spadło, uderzyło? Wielu z tych wypadków nie jesteśmy w stanie zapobiec, ale niektórym zdecydowanie powinniśmy.

Ta mama ma wielkie szczęście, że w czasie gdy oddaliła się od przewijaka, w pobliżu był jej 9-letni syn. Kobieta stojąca tyłem do komody, nie zauważyła, że jej 11-miesięczne dziecko, właśnie w tej chwili postanowiło zmienić pozycję i położyć się na brzuszku. Trudno wykonać takie zadanie na wąskim przewijaku.

Szybkość reakcji 9-letniego chłopca, który w ekspresowym tempie znalazł się obok komody i w ostatniej chwil, tuż nad ziemią złapał dziecko, jest absolutnie niesamowita. Zobaczcie same!

Przypominamy przy okazji podstawowe zasady bezpieczeństwa:

1. Jeżeli przewijak jest umieszczony na wysokim meblu, pod żadnym pozorem nie możesz odejść od dziecka.

2. Zanim umieścisz maleństwo na przewijaku, sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne kosmetyki na wyciągnięcie ręki: mokre chusteczki, pieluszkę, krem (jeżeli jest taka potrzeba), ubranko na zmianę. Zastanów się dobrze, czego zazwyczaj używasz.

Wyprawka dla noworodka - lista obowiązkowa!

3. Gdy przewijasz dziecko, najlepiej jest to robić na specjalnym przewijaku, zazwyczaj ma on w ramach zwiększenia bezpieczeństwa podwyższone boki.

4. Pamiętaj, że w takich sytuacjach nie ma pojęcia – sekundka, chwilka. Dziecko jest szybkie, zwinne i nieprzewidywalne. To mama musi być ostrożna i przewidująca.

Dbajmy o bezpieczeństwo dzieci!

Czytaj także: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w foteliku?

źródło: scarymommy
Redakcja poleca: Jak bezpiecznie układać dziecko?
Zobacz, jak bezpiecznie i prawidłowo odkładać dziecko na przewijak lub łóżeczko.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy